کودک معجزه در الجزایر

کودک معجزه در الجزاير 

 

 

اعجوبه‏هاي قرآني در همه کشورهاي اسلامي پيدا مي‏شوند و همکاران را به شگفتي وا مي‏دارند. انگار خدا مي‏خواهد با نشان دادن اين نشانه‏ها، تجلي و عظمت قرآن را بهتر نمايان کند. يکي از اين استثناها، کودکي الجزايري است که در سه سالگي، بسياري از سوره‏هاي سخت قرآن را از حفظ مي‏خواند.
 
«فارح عبدالرحمان« که به او «کودک معجزه» لقب داده‏اند، به راحتي قرآن و احاديث نبوي را حفظ و قرائت مي‏کند مادر فارح خيلي نگران کودکش بود چون که او تا پايان دو سالگي حتي يک کلمه هم بر زبان نياورد اما وقتي پا به سه سالگي گذاشت، خيلي راحت سوره مبارکه کهف را از حفظ خواند.
 
مادر عبدالرحمان مي‏گويد: «هنگامي که باردار بودم، هر روز سوره‏هاي ناس و فلق و هر جمعه سوره کهف را مي‏خواندم و فکر مي‏کنم عنايت الهي باعث شده تا پسرم با اين سن کم، حافظ سوره‏هاي بزرگ قرآن شود».
 
فارح سه ساله، تماشاي شبکه‏هاي قرآني و شنيدن اصوات الهي را به تماشاي کارتون‏هاي رنگارنگ ترجيح مي‏دهد و حتي هنگامي که با پدرش  سوار خودرو مي شود، از او مي‏خواهد تا برايش قرآن پخش کند. عبدالرحمان با اينکه هنوز نمي‏تواند کلمات را به طور کامل ادا کند و خواسته‏هاي خود را بر زبان آورد و خواندن و نوشتن بلد نيست، به خوبي مي‏تواند نام سوره‏هاي قرآن و آيات مربوط به آنها را تشخيص دهد. او با وجود خردسالي، احکام قرائت را رعايت مي‏کند و مفيد است هنگام شنيدن نام پيامبر اکرم (صلي‏الله عليه واله وسلم) صلوات بفرستد.
 
عبدالرحمان هر روز، هنگام بازي آيه‏هايي را که حفظ کرده زمزمه مي‏کند و دنبال آن است تا آيه‏هاي تازه‏اي را حفظ کند. کافي است او يک آيه را يکي، دو دفعه بشنود تا همان آيه در ذهنش نقش ببندد پدر فارح مي‏خواهد با فراهم کردن برنامه‏هاي سمعي و بصري براي فرزندش، او را در حفظ کامل قرآن ياري کند و براي بهره‏مندي از استادان مجرب به مدرسه قرآني بفرستد تا در آينده نزديک، شاهد باشد که پسرش از قاريان و حافظان سرشناس دنيا شده است.
 
برگرفته از: مجله قراني آيه