کاهش 80 درصدی برخی جرایم در کشور/انتخابات در فضایی آرام برگزار می‌شود

احمدي مقدم در ديدار آيت‌الله جوادي آملي:

کاهش 80 درصدي برخي جرايم در کشور/انتخابات در فضايي آرام برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: فرمانده ناجا گفت: ‌ما امروز خوشبختانه ملاحظه مي‌کنيم که وضع به صورت سابق برگشته و در برخي جرايم تا 80 درصد کاهش جرم داشته‌ايم.

خبرگزاري فارس: کاهش 80 درصدي برخي جرايم در کشور/انتخابات در فضايي آرام برگزار مي‌شود

 

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم در ديدار با آيت‌الله جوادي‌آملي که بعد از ظهر امروز در موسسه اسرا برگزار شد به تشريح عملکرد نيروي انتظامي پس از فتنه سال 88 پرداخت و اظهار داشت: يکي از آثار سوء که دوران فتنه بر جاي گذاشت اين بود که آزادي عمل را براي سودجويان و مجرمين فراهم کرد و آنها که فضا را خالي ديدند درصدد جولان برآمدند که بر اثر آن صحنه‌هاي ناخوشايندي از نافرماني مدني را در جامعه مشاهده کرديم.

وي ادامه داد: خوشبختانه نيروي انتظامي با همراهي دستگاه قضايي حرکت منسجمي را از نيمه سال قبل آغاز کرد و قوه قضائيه نيز محکم و قاطع ايستاد و حدود و مجازات‌هايي را که بعضاً چندين سال بود معلق شده بود به اجرا در آورد.

وي اضافه کرد: ما امروز خوشبختانه ملاحظه مي‌کنيم که وضع به صورت سابق برگشته و در برخي جرايم تا 80 درصد کاهش جرم داشته‌ايم.

فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينکه در خصوص آمار‌هاي جرايم خشن و قتل در سال جاري کاهش چشمگيري را در کشور مشاهده کرديم، افزود: بخشي از اين آمار حاصل کار همکاران ما در بخش‌هاي مختلف نيروي انتظامي و بخشي نيز به دليل قاطعيت دستگاه قضايي است که برکات خوبي را به همراه داشته است.

احمدي مقدم ادامه داد: به لطف الهي در سال جاري از نظر کشته شدگان در حوادث رانندگي نيز کاهش خوبي را مشاهده کرديم و با اجراي قانون جديد جريمه نيز کاهش قابل توجهي در تخلفات داشته‌ايم و تمکين از قانون در کشور وضعيت بهتري پيدا کرده است.

وي با بيان اينکه نيروي انتظامي در مرزها نيز کارهاي خوبي براي جلوگيري از تجاوز و قاچاق انجام داده است، افزود: در بخش مبارزه با قاچاق مواد مخدر، سلاح و مشروبات الکلي با قاطعيت در مرزها حدود 40 درصد کاهش داشته‌ايم.

فرمانده نيروي انتظامي ادامه داد: در محرم امسال بهترين عملکرد را طي دو دهه گذشته در برخورد با خرافه‌زدايي و مسائل ناصحيح داشته‌ايم و حضور مردم در مراسم شب‌هاي محرم به قدري چشمگير بود که در تهران و شهرهاي بزرگ تا پاسي از شب با ترافيک مواجه بوديم.

احمدي مقدم با بيان اينکه از نظر ظاهري و باطني جامعه، وضعيت رو به بهبودي را در کشور شاهد هستيم، گفت: امسال حدود 30 درصد در زمينه اخلاق ظاهري و باطني جامعه بهبود داشته‌ايم که اين آمار راضي کننده نيست و جاي کار بيشتري دارد.

وي افزود: در مبارزه با ماهواره جدي و قاطع برخورد کرديم و مردم هم در اين امر همراهي کردند و تقريباً درصد خوبي از کاهش در اين مسئله را شاهد هستيم که بهبود و تنوع برنامه‌هاي صداو سيما نيز در اين امر مي‌تواند ياري‌گر ما باشد.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: در مجموع امسال روندها همه مثبت بوده است و از نظر ترور و خرابکاري در سطح بهتري قرار داريم و اگر اين روند ادامه يابد در انتخابات نيز مشکلي نخواهيم داشت و به لطف الهي در فضايي آرام اين انتخابات برگزار خواهد شد.