خدمات جديد گوگل

ابزار رايگان جديد گوگل ويژه طراحي وب سايت

يکشنبه 7 اسفند ماه 1384   20:44

 

images/20060226/google.jpg

 

"گوگل" در ادامه تلاش خود براي ورود به دنياي نرم‌افزارهاي مورد استفاده در رايانه‌هاي شخصي، ابزار جديدي را ويژه طراحي و ايجاد وب سايتهاي شخصي به صورت رايگان منتشر كرده‌است.
اين نرم‌افزار با نام "پيج كرييتور"(‪ (Page Creator‬ابزار ساده‌اي است كه كاربران براي استفاده از آن برخلاف روشهاي مرسوم طراحي وب سايتها، نيازي به آشنايي به زبانهاي برنامه‌نويسي از جمله "اچ‌تي‌ام‌ال"(‪ (HTML‬نداشته و مي‌توانند به راحتي وب سايت مورد نظر خود را طراحي و ايجاد كنند.
به گزارش سايت شبكه فن آوري اطلاعات ايران "گوگل" خود ميزباني وب سايتهاي طراحي شده با اين نرم‌افزار رابه صورت رايگان برعهده گرفته و به كاربران اجازه مي‌دهد تا ‪ ۱۰۰‬مگابايت اطلاعات را درون وب سايتهايي كه خودشان طراحي كرده‌اند، جاي دهند.
ابزار "پيچ كرييتور" كه كاربران براي استفاده از آنها تنها به يك شناسه (ID) " ‬جي‌ميل" نياز دارند، خود داراي پيش طرحهايي براي تيتر و زيرنويس‌هاي سايت است و ‪ ۴۱‬ زمينه از پيش طراحي شده، ‪ ۶‬خط (فونت) مختلف و ابزارهايي براي افزودن لينكها و عكسها به وب سايت، در آن تعبيه شده‌است.
شركت "گوگل" اعلام كرده‌است استقبال اوليه از دانلود و راه‌اندازي ابزار "وب كرييتور" چنان زياد بوده كه اين شركت به اجبار ارائه اين خدمات به كاربان جديد را به مدت يك هفته متوقف كرده و از هفته آينده از سر خواهد گرفت.