روسیه و ایران تهدید شماره یک آمریکا هستند

ژنرال مارک ميلي:

روسيه و ايران تهديد شماره يک آمريکا هستند

فرمانده جديد ارتش آمريکا در يک نشست امنيتي، روسيه و ايران را تهديد شماره يک براي آمريکا ناميد و ادعاهاي پيشين آمريکا درباره ايران را تکرار کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از ميليتري نيوز، ژنرال «مارک ميلي» فرمانده کل جديد ارتش آمريکا در نشست امنيتي موسوم به ديفنس وار در آمريکا دوباره اظهارات ضد ايراني خود را تکرار کرد و گفت آمريکا حاضر است در مقابل ايران و روسيه جنگ کند.

ميلي در اين نشست با حضور مقامات نظامي آمريکا، ايران را حامي تروريسم خطاب کرد و گفت: کشورش در مقابل هر گونه خطر احتمالي از سوي ايران و روسيه آمادگي دارد.

وي توافق هسته اي و برجام را عاملي براي کاهش تنش ها در خاورميانه ارزيابي کرد و گفت: به نظر مي رسد اين توافق تا حدودي جلوي ايران را گرفته است ولي بايد هميشه در خاورميانه نظارت داشته باشيم.

ژنرال ارشد آمريکايي از کشور چين هم به عنوان تهديدي براي آمريکا نام برد که بايد مراقب ظهور قدرت اين کشور در منطقه بود.

وي به حضور نظامي روسيه در خاک سوريه اشاره و تاکيد کرد: اگر لازم باشد مي توانيم روسيه را در هر جاي دنيا شکست دهيم. وي گفت ارتش آمريکا به اندازه کافي نيرومند است و مي تواند در جنگ زميني هر ارتشي مثل روسيه را شکست دهد.

فرمانده ارتش آمريکا، روسيه را تهديد شماره يک براي آمريکا خطاب کرد. ميلي در پايان صحبتهايش به آموزش شورشيان سوريه نيز اشاره کرد و مدعي شد هدف اين طرح مشاوره و کمک به مخالفان معتدل در سوريه است.