فضای مجازی؛ محلی برای پاسخگویی شفاف

جعفري تصريح کرد:

فضاي مجازي؛ محلي براي پاسخگويي شفاف

گروه شبکه‌هاي اجتماعي: رئيس مرکز هنرهاي رقومي بسيج گفت: اگر مسئولان کشور فضاي مجازي را جدي بگيرند، اين فضا محل امني براي پاسخگويي شفاف و به موقع است.

مهدي جعفري، رئيس مرکز هنرهاي رقومي بسيج، در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا)، با اشاره به اين موضوع که ابتدا مسئولان کشور بايد بپذيرند که پديده‌اي به نام فضاي مجازي وجود دارد، گفت: در اين صورت مي‌توانند به عنوان يک ابزار مهم براي ارتباط گيري با مخاطب، رويش حساب باز کنند. موضوع پلاسکو و فوت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني نشان داد که متأسفانه برخي از مسئولان بطور عام از ظرفيت فضاي مجازي به درستي استفاده نمي‌کنند و باور ندارند که فضاي مجازي يک عنصر اثرگذار در جامعه است. امروزه فضاي مجازي از بسياري مسئولان جلوتر و حتي تلويزيون را جا گذاشته‌اند و با شتاب حرکت مي‌کند.

رئيس مرکز هنرهاي رقومي بسيج تصريح کرد: امروزه شبکه‌هاي اجتماعي همچون اينستاگرام و تلگرام، بازي را دست مي‌گيرند و ما هنوز بيشتر با ادبيات و الفاظ بازي مي‌کنيم و به صورت جدي وارد ميدان نشده‌ايم. هر زمان پذيرفتيم که فضاي مجازي به عنوان واقعيتي انکارناپذير است، طبيعي است که مي‌توانيم بر آن برنامه‌ريزي کنيم در غير اين صورت هيچ برنامه‌اي نمي‌توانيم بر اين فضا داشته باشيم.

وي يادآور شد: امروزه نشست‌هاي خبري و فضاي حقيقي براي اغلب مسئولان کشور اهميت بيشتري دارد در حالي که نمي‌دانند در فضاي مجازي مي‌توانند بدون واسطه با مخاطبان‌شان ارتباط برقرار کنند و واقعيت‌ها را به مخاطبان‌شان انتقال دهند. متأسفانه اغلب مديران‌ بيش از اندازه محافظه‌کار هستند. فرهنگ انقلابي نيازمند انقلاب فرهنگي دارد، يعني انقلاب فرهنگي، از خود مديران شروع مي‌شود.

اين فعال مجازي بيان کرد: مرکز هنرهاي رقومي بسيج به واسطه کانال، سايت، اينستاگرام، فيس بوک و بسياري از شبکه‌هاي اجتماعي تلاش مي‌کند تا آخرين اطلاعات را در اختيار کاربران قرار دهد. همه مسئولان بايد به واسطه اين فضا با جامعه مخاطب‌شان بدون واسطه صحبت کنند چراکه گاهي صحبت کردن در فضاي حقيقي، پيام‌ها دستخوش تغييرات مي‌شود.

جعفري اظهار کرد: بايد از فضاي مجازي به درستي استفاده کرد و مديريت خوبي بر آن داشت؛ چراکه فضاي مجازي، فضاي خطرناک و آلوده است.