جزئیات طرح ملی امداد و نجات نوروزی اعلام شد

جزئيات طرح ملي امداد و نجات نوروزي اعلام شد

رئيس سازمان امداد و نجات جزئيات طرح ملي امداد و نجات نوروزي را تشريح کرد.

title

مرتضي سليمي در نشستي خبري با اشاره به تشکيل ستاد طرح ملي امداد و نجات نوروزي 96 از ابتداي دي ماه امسال گفت: به اين منظور دستورالعمل طرح تدوين و از طريق ستاد مرکزي نيز ابلاغ شد و در اين راستا نيز براي بيش از 10 هزار نيروي عملياتي کشور دوره‌هاي بازآموزي و بازتواني برگزار شد.

وي ادامه داد: جهت اجراي مطلوب طرح ملي امداد و نجات نوروزي چکاپ کاملي از بحث‌هاي فني خودروهاي امدادي، آمبولانس‌ها و ست‌هاي نجات داشته‌ايم. همچنين پيش بيني استقرار پزشک در پايگاه‌هاي بين شهري و مراکز EOC استان‌ها را داشته‌ايم. هماهنگي‌هاي لازم با دستگاه‌هاي همکار مانند پليس، اورژانس، کميسيون ايمني راه‌ها و ... نيز صورت گرفته است.

وي تعداد کل پايگاه‌ها و پست‌هاي امداد و نجات در طرح ملي امداد و نجات نوروزي را 1335 مرکز خواند و گفت: از اين تعداد، 533 پايگاه ثابت هستند، 778 پست موقت، سيار و شعب داريم و 24 پست امداد هوايي نيز فعال خواهند بود.

وي تاکيد کرد: در طرح امداد و نجات نوروزي امسال 5442 نفر در روز، نيروي انساني به کار گرفته مي‌شود و 3353 خودرو و لوجستيک نيز فعال خواهند بود.

رئيس سازمان امداد و نجات در پايان گفت: در مجموع در طرح ملي امداد و نجات نوروزي سال 96 نسبت به سال 95 حدود پنج درصد رشد در منابع و امکانات داشته‌ايم