رشد ۳ درصدی تجمیع در نوسازی بافت‌های فرسوده

رشد ۳ درصدي تجميع در نوسازي بافت‌هاي فرسوده

مديرعامل سازمان نوسازي شهر تهران با اشاره به اينکه حدود ۴۸ درصد از پروانه‌هاي صادر شده تجميعي بوده از رشد سه درصدي تجميع در نوسازي بافت‌هاي فرسوده خبر داد.

رشد ۳ درصدي تجميع در نوسازي بافت‌هاي فرسوده

به گزارش تبيان به نقل از ايسنا، عبادالله فتح اللهي درباره روند نوسازي بافت‌هاي فرسوده تهران گفت: مقرر شده بود سالانه ۳۰۰ هزار وام نوسازي اعطا شود اما از آنجايي که ۹ درصد از سود وام‌ها قرار بود از سوي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي تامين شود متاسفانه به دليل محقق نشدن اين موضوع، بانک ها نرخ سود تسهيلات را ۱۸ درصد تنظيم کرده‌اند.

وي با اشاره به بدهي ۴۷۰ ميليارد توماني دولت به شهرداري در زمينه بافت فرسوده گفت: تاکنون رقمي از اين بدهي پرداخت نشده است.

وي افزود: حدود ۴۸ درصد از پروانه‌هاي صادر شده تجميعي بوده که از رشد سه درصدي برخوردار بوده است. همچنين سند مالکيت در مناطقي از جمله ۵، ۱۰ و ۱۹ که فقدان اسناد وجود داشته است با حل شدن مشکلات حقوقي و پيگيري کميته حقوقي براي آنها سند مالکيت صادر شد.

مديرعامل سازمان نوسازي شهر تهران درباره انشعابات داده شده در بافت فرسوده کلانشهر تهران گفت: بيش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ انشعاب رايگان آب و فاضلاب و ۳۸۰۰ انشعاب گاز به صورت رايگان در اختيار مالکان قرار گرفته است.

وي درخصوص انشعابات برق نيز تاکيد کرد: ۱۰۰۰ پرونده در اين خصوص تشکيل شده که ۴۰۰ مورد آن در مرحله نهايي قرار دارد. در طول هشت ماه گذشته ۱۳۵ ميليارد تومان تخفيف عوارض صورت گرفته که اين عدد سال گذشته حدود ۵۴ ميليارد تومان بوده است.

مديرعامل ستاد بازآفريني پايدار کلانشهر تهران تاکيد کرد: در هر واحد مسکوني حدود هفت ميليون تومان تخفيف شامل حال مالک شده است. با اصلاح الگوي ساخت و ساز متراژ واحدهاي تجاري حدود سه درصد رشد يافت.