دو کتاب محیط زیستی برای کودکان رونمایی شد

در بوشهر؛

دو کتاب محيط زيستي براي کودکان رونمايي شد

 

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست استان بوشهر، حسين دلشب مديرکل محيط زيست استان بوشهر گفت: از سال ۹۵ طرحي براي حمايت و شناسايي گونه هاي حيواني – گياهي استان بوشهر با مشارکت سمن هاي محيط زيستي استان شروع کرده‌ايم که تا به حال ۲ کتاب با موضوعيت گونه هاي پرنده تالاب حله با مشارکت دو انجمن منتشر شده است. اين روند درحال تداوم است و چندين کتاب ديگر از اين مجموعه در حال طراحي و تدوين است.

غلامرضا فقيه معاون نظارت و پايش محيط طبيعي اداره کل محيط زيست بوشهر گفت: اهميت توجه به تنوع زيستي و حيات وحش بايد در اذهان کودکان ما نهادينه شود و چاپ اين مجموعه از کتابها مي تواند اين اتفاق را رقم زند. از  همين رو خواستيم که با مشارکت سمن هاي زيست محيطي استان بوشهر اين اتفاق ارزشمند رخ بدهد.

خسرو درويشي رئيس اداره نظارت وپايش حيات وحش اداره کل نيز در اين زمينه افزود: طي تعاملي که با دفتر مشارکتهاي مردمي اداره کل به عمل آورديم، طرح شاخص سازي گونه هاي حيواني-گياهي استان بوشهر را به تفکيک هر شهرستان انجام داديم و در نهايت اين پروژه با اين دو کتاب به نتيجه رسيده است. دو گونه دراج و غاز پيشاني سفيد کوچک که زيستگاهشان به طور خاص  در تالاب حله مي باشد، را دو انجمن حيات سبز ليان و انجمن سبزانديشان زن نوانديش استان بوشهر طراحي کرده‌اند و توسط انتشارات هامون نو منتشر شده است.

زهرا مويدي نويسنده هر دو کتاب نيز در تحليل اين دو کتاب گفت: اهميت توجه به خلاقيت کودکان مي تواند اميدهاي مان را براي آينده محيط زيست زنده نگه دارد و ازهمين رو بايد خلاقيت و نوآوري را در درون کودکانمان حفظ کنيم و با تلاشهايي از اين دست آن را بارور سازيم اميدوارم که اين مجموعه به بهترين نحو اجرا شود.

رضا پرتوي سنگي نيز به عنوان دبير شبکه استاني  سمن هاي محيط زيست و منابع طبيعي استان بوشهر از اجراي اين پروژه استقبال نمود و اهميت انتشار اين کتب را براي کودکان گوشزد شد و ابراز اميدواري نمود که اين مسير تداوم داشته باشد.

در پايان جلسه از دو کتاب رونمايي شد و کتاب به حضار شرکت کننده تقديم شد.