ارائه خدمات جوانان جمعیت هلال‌احمر لرستان به ۱۴۴هزار مسافر نوروزی

در گفت‌وگو با رسانه‌ها مطرح شد؛

ارائه خدمات جوانان جمعيت هلال‌احمر لرستان به ۱۴۴هزار مسافر نوروزي

 

خرم‌آباد- معاون جمعيت هلال‌احمر لرستان از ارائه خدمات جوانان جمعيت هلال احمر اين استان به بيش از ۱۴۴ هزار مسافر نوروزي خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حميد جمشيدي در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت: بيش از ۱۴۴ هزار مسافر نوروزي از خدمات طرح ايمني و سلامت مسافرين نوروزي در لرستان بهره‌مند شدند.

وي عنوان کرد: هجدهمين مرحله طرح ملي ايمني و سلامت مسافرين نوروزي از ۲۰ و هشتم اسفندماه سال گذشته در ۱۶ نقطه استان آغاز شد و تا چهاردهم فروردين‌ماه جاري ادامه داشت که در آن بيش از ۱۴۴ هزار گردشگر نوروزي از خدمات آن بهره‌مند شدند.

 معاون جمعيت هلال‌احمر لرستان افزود: در طرح نوروزي سال جاري هزار و ۲۸۵ نفر روز از اعضاي جوانان مشارکت کرده‌اند که از اين تعداد سهم خواهران ۵۴۲ نفر روز است.

جمشيدي بيان کرد: علاوه بر ۱۴۴ هزار  مسافري که از خدمات طرح ايمني و سلامت مسافرين نوروزي در استان بهره‌مند شدند، ۱۱ هزار مسافر ديگر نيز توانستند خدمات خود را از طرح «سياره سحاب» دريافت کنند.

وي افزود: در طرح نوروزي امسال به ۲۱ هزار و ۹۴۰ نفر خدمات سلامت ارائه شد و همچنين ۲۱ هزار و ۹۰۰ مسافر ديگر توانستند به کمپين «نه به تصادفات» بپيوندند که پيوستن به همين کمپين توانست نقش قابل‌توجهي در کاهش تصادفات جاده‌اي استان داشته باشد.

معاون جمعيت هلال‌احمر لرستان همچنين به «فضاي دوستدار کودک» نيز اشاره کرد و گفت: در فضاهاي دوستدار کودک که در کنار و پست‌هاي ايمني و سلامت مسافرين نوروزي استان داير شده بود ۱۴ هزار و ۵۶۱ کودک توانستند از اين فضا استفاده آموزشي و سرگرمي را ببرند و همچنين ۱۳ هزار و ۸۵۰ نفر در خيمه‌هاي نماز ما حضور يافتند تا تکاليف ديني خود را به‌جاي بياورند.

جمشيدي همچنين به بحث راهنماي مسافرين نوروزي نيز اشاره کرد و گفت: اعضاي جوانان با تعصب مثال‌زدني خود توانستند نقش بسيار پررنگي در ماندگاري مسافران و بازديد آن‌ها از جاذبه‌هاي ديدني استان داشته باشند که در همين راستا بيش از ۵۹ هزار نقشه و راهنماي گردشگري توزيع شد.

 وي گفت: همچنين ۷۸ هزار بروشور با موضوعات مختلف و بيش از ٧۰ هزار محصولات آموزشي- فرهنگي وامدادي نيز در بين مسافران پخش شد.

معاون جوانان جمعيت هلال‌احمر لرستان بيان کرد: با توجه به اين‌که اعضاي جوانان جمعيت هلال‌احمر لرستان در نوروز با گذر از تفريحات خود به مردم به‌صورت داوطلبانه خدمات ارائه دادند به‌زودي طي مراسمي از آن‌ها تقدير مي‌شود.