کشف زندان در غوطه شرقی/حرکت نظامیان آمریکایی از منبج به الرقه

اخبار امنيتي سوريه؛

کشف زندان در غوطه شرقي/حرکت نظاميان آمريکايي از منبج به الرقه

 

کشف زندان متعلق به تروريستها در شهرک زملکا در غوطه شرقي و تحرکات نيروهاي آمريکايي از منبج به سوي الرقه از مهمترين اخبار امنيتي سوريه است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از سانا، منابع سوري گزارش دادند: ارتش سوريه يک زندان متعلق به تروريستهاي فيلق الرحمن در شهرک زملکا در غوطه شرقي دمشق کشف کرده است.

از سوي ديگر محمد الشعار وزير کشور سوريه اعلام کرد: واحدهاي پليس در غوطه شرقي در غوطه شرقي دمشق به شدت فعال هستند و بر شمار آنها در راستاي امنيت ساکنان افزوده شده است.

در همين حال وزارت دفاع روسيه بيان کرد: تروريستها ديگر توان تهديد دمشق از غوطه شرقي دمشق را ندارند.

منابع سوري از انفجار انبار مهمات هيئت تحرير الشام در شهرک النيرب در حومه جنوبي ادلب به دلايل نامعلوم خبر دادند.

از سوي ديگر برخي منابع به حرکت ستون نظاميان آمريکايي از شهر منبج در حومه شمال شرقي حلب به سوي شهر الرقه اشاره کردند.

اين درحالي است که منابع سوري از ورود ادوات نظامي آمريکا به شهر راس العين در حومه شمالي الحسکه خبر دادند و اعلام کردند که اين ادوات از حومه شمالي الرقه به اين منطقه منتقل شده اند.

چهار نفر از نيروهاي سوريه دموکراتيک بر اثر بمب کارگذاشته شده از سوي افراد ناشناس در نزديکي شهر الشدادي در حومه جنوبي الحسکه کشته شدند.

بر اثر تيراندازي نيروهاي سوريه دموکراتيک به غيرنظاميان در نزديکي ميدان نفتي العمر در حومه جنوبي ديرالزور شماري از آنها زخمي شدند.

گروه موسوم به ارتش آزاد سوريه يک غيرنظامي را در روستاي خليل از توابع شهرک راجو در شمال غرب عفرين به اتهام همکاري با کردها اعدام کردند.

در حومه غربي درعا، داعش و گروه موسوم به ارتش آزاد سوريه به جان هم افتادند که بر اثر آن دو نفر از اعضاي ارتش آزاد سوريه کشته شدند.