ما خود را موظف به حمایت از شما از هر نوع آن می‌دانیم

رهبر انقلاب در پاسخ به نامه اسماعيل هنيه:

ما خود را موظف به حمايت از شما از هر نوع آن مي‌دانيم

 

حضرت آيت الله خامنه اي در پاسخ به نامه رئيس دفتر سياسي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين تاکيد کردند: ما خود را موظف به حمايت از شما از هر نوع آن ميدانيم.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پاسخ به نامه چندي قبل آقاي اسماعيل هنيه رئيس دفتر سياسي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس)، با تأکيد بر مواضع هميشگي جمهوري اسلامي در حمايت کامل از فلسطين و مجاهدان آن، علاج مسأله فلسطين را تقويت جناح مبارز و مقاوم در دنياي اسلام و تشديد مبارزه با رژيم غاصب و پشتيبانان آن دانستند و تأکيد کردند: حرکت به سمت مذاکره با رژيم فريبکار و دروغگو و غاصب، خطاي نابخشودني بزرگي است که پيروزي ملت فلسطين را به عقب مي‌اندازد و جز خسران عايد آن ملت ستم‌کشيده نميکند.

متن کامل نامه رهبر انقلاب اسلامي به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

والحمد لله رب العالمين و الصلاة و السلام علي سيدنا الرسول الاعظم الامين و علي آله الطاهرين و صحبه المنتجبين و من تبعهم باحسان الي يوم الدين.

برادر مجاهد عزيز آقاي دکتر اسماعيل هنية دامت توفيقاته

نامه را با اين کلام نوراني خداوند آغاز ميکنم که گوئي همين امروز خطاب به شما وما نازل شده است: «وَ لا تَهِنُوا فِي ابتِغاءِ الْقَومِ اِنْ تَکُونُوا تَأْلَمُونَ فَاِنَّهُمْ يأْلَمُونَ کَما تَأْلَمُونَ وَ تَرْجُونَ مِنَ اللّه‌ِ ما لا يَرجُونَ و کانَ اللهُ عَليماً حَکيماً» اي عليماً بانتصارکم و غلبتکم عليهم باذن الله، و حکيماً في نهيکم عن الوهن و التّواني في هذا الطريق.

در روزهائي که شدت يافتن ظلم و قساوت دشمن صهيونيست در غزه، دلبستگان به مسأله‌ي فلسطين را غمگين و خشمگين ساخته، لازم ميدانم بار ديگر بر مواضع هميشگي جمهوري اسلامي در اين مسأله‌ي مهم که در صدر مسائل امت اسلامي است تأکيد کنم. بيشک مبارزه و مقاومت تنها راه نجات فلسطين مظلوم و تنها نسخه‌ي شفابخش جراحات وارد بر پيکر آن ملت شجاع و سرافراز است. جنابعالي در نامه‌ي محبت‌آميز خود برخي از چالشهاي بزرگ امت اسلامي را مطرح کرده و به خيانت و نفاق برخي از کشورهاي عرب اين منطقه و نقشه‌هاي خباثت‌آميز آنان در تبعيت از شيطان بزرگ (آمريکا) اشاره نموده و نيز از مجاهدان فلسطيني به‌عنوان مبارزان خط مقدم در برابر فشار و ظلم و جنايت دشمن ياد کرده‌ايد. آنچه در اين باره نوشته‌ايد حقيقت محض و مورد تأييد ما است. ما خود را موظف به حمايت از شما از هر نوع آن ميدانيم.

اين وظيفه‌ئي ديني و نيز فريضه‌ئي انساني و فراتر از حوادث و تحولات سياسي است و ان‌شاءالله همچون گذشته به اين وظيفه عمل خواهيم کرد. دولتها و ملتهاي مسلمان و جريانات اسلامي همگي مخاطب و موظف به اين وظيفه‌ي بزرگند. امروز بازگشت به عزّت و اقتدار براي امت اسلامي منحصراً در گرو ايستادگي در برابر استکبار و نقشه‌هاي خباثت‌آميز آن است، و مسأله‌ي فلسطين در رأس همه‌ي مسائل بين‌الملل اسلامي در مقابل استکبار است. حرکت به سمت مذاکره با رژيم فريبکار و دروغگو و غاصب، خطاي نابخشودني بزرگي است که پيروزي ملت فلسطين را به عقب مي‌اندازد و جز خسران عايد آن ملت ستم‌کشيده نميکند. خيانت برخي سران عرب که اکنون به تدريج در حال آشکار شدن است نيز همين هدف را دنبال ميکند. علاج اين همه تقويت جناح مبارز و مقاوم در دنياي اسلام و تشديد مبارزه با رژيم غاصب و پشتيبانان آن است. ملتها و بويژه جوانان غيور در کشورهاي اسلامي و عربي و نيز دولتهائي که نسبت به فلسطين احساس مسئوليت ميکنند، بايد اين وظيفه‌ي بزرگ را کاملاً جدي بگيرند و با مجاهدت حماسي و مدبّرانه دشمن را مجبور به عقب‌نشيني به سمت نقطه‌ي زوال کنند.

از خداوند متعال کمک به شما و همه‌ي نيروهاي مقاومت را خواستارم و نزديک شدن روز پيروزي شما را که امري قطعي است مسألت ميکنم.

 والسلام عليکم و رحمة الله
  سيّدعلي خامنه‌اي
  ۱۵ فروردين ۱۳۹۷
  ۱۷ رجب‌المرجب ۱۴۳۹

آقاي اسماعيل هنيه چندي قبل در نامه‌اي به رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به ابعاد توطئه بزرگ استکبار عليه قدس و ملت فلسطين با هدف سرنگون‌کردن غزه به‌عنوان قلعه مقاومت و پايان دادن به مبارزه عليه رژيم اشغالگر و عادي‌سازي روابط حکام وابسته منطقه با آن، از حمايت‌هاي ملت ايران و هدايت‌هاي رهبر انقلاب اسلامي از جنبش مقاومت قدرداني کرده و گفته بود: ما با شروع انتفاضه خروشان مردمي در داخل کرانه باختري و قدس، به اذن خداوند توطئه طاغوتِ عصر (ترامپ) و حاکمان نفاق در پايتخت‌هاي دور و نزديک را در پايان دادن به مسئله فلسطين، خنثي خواهيم کرد.