ولیعهد سعودی تا سه ماه آینده به جای پدرش می نشیند

مجتهد فاش کرد:

وليعهد سعودي تا سه ماه آينده به جاي پدرش مي نشيند

 

«مجتهد» کاربر و فعال سياسي مشهور عربستاني در صفحه شخصي خود در توئيتر اعلام کرد که وليعهد سعودي تا سه ماه آينده به جاي پدرش حاکم عربستان مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از العالم، «مجتهد» فعال توئيتري معروف عربستاني در جديدترين پست توئيتري خود نوشت: محمد بن سلمان با «جرد کوشنر» داماد و مشاور ترامپ براي اعلام پادشاهي خود در سه ماه آينده هماهنگ کرده است.

مجتهد در ادامه نوشت: محافل نزديک به بن سلمان نيز اعلام کرده اند که وي با کوشنر و ترامپ هماهنگ کرده است که تا چهارم ژوئيه (۱۳ تيرماه) کنارگيري پدر و پادشاهي خود را اعلام کند. اگر اين موضوع صحيح باشد وي بايد در سه ماه آينده، پادشاهي خود را اعلام کند. ازمن درباره اينکه چرا چهارم ژوئيه را انتخاب کرده است سوال نکنيد زيرا اين منابع دليل اين انتخاب را اعلام نکردند.

«خالد بن فرحان آل سعود» شاهزاده سعودي نيز پيش از اين اعلام کرده بود که آمريکا و اسرائيل شرط هايي را براي محمد بن سلمان اعلام کرده اند که بايد پيش از اعلام پادشاهي خود آنها را بپذيرد و از جمله آن شروط، تضمين امنيت کشتيراني رژيم صهيونيستي از طريق تنگه تيران و عادي سازي روابط با اين رژيم است.