تداوم وزش باد نسبتا شدید در سیستان و بلوچستان/احتمال بارش پراکنده

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان خبر داد:

تداوم وزش باد نسبتا شديد در سيستان و بلوچستان/احتمال بارش پراکنده

 

زاهدان - کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: وزش باد نسبتا شديد همراه با گرد و خاک تا روز چهارشنبه در منطقه سيستان ادامه دارد.

علي ملاشاهي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: براساس تحليل آخرين نقشه هاي همديدي و آينده نگري هواشناسي در حال حاضر آسمان سيستان و بلوچستان صاف تا قسمتي ابري است اما در بعد از ظهر شاهد رشد ابر در سطح استان خواهيم بود.

وي افزود: از همين رو از بعدازظهر امروز تا اواخر وقت سه شنبه در نيمه شمالي سيستان و بلوچستان به ويژه در ارتفاعات مرکزي وشمال غرب استان شرايط براي رعد و برق، بارش هاي رگباري و پراکنده و همچنين تند باد فراهم است.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان ادامه داد: همچنين طي اين مدت در ارتفاعات جنوبي و جنوب شرقي استان نيز احتمال بارش هاي پراکنده وخفيف با شدت کمتر وجود دارد.

وي گفت: پديده غالب طي اين مدت در نواحي مرکزي، جنوب شرق و نيمه جنوبي استان در بعد از ظهرها وزش باد نسبتا شديد همراه با گرد و خاک است که در منطقه سيستان وزش باد نسبتا شديد و گرد و خاک تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

ملاشاهي با اشاره به اينکه اواخر وقت دوشنبه و طي روز سه شنبه شدت وزش باد و گرد و خاک در اين مناطق بيشتر است، خاطر نشان کرد: طي اين مدت بروز اين پديده موجب کاهش ديد و کاهش کيفيت هوا در اين مناطق مي شود.

وي تصريح کرد: از نظر دمايي نيز روند کاهشي دما در نيمه شمالي سيستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد و از فردا در نيمه جنوبي استان نيز به تدريج کاهش دما خواهيم داشت.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه  نواحي شرقي درياي عمان طي اين مدت در عصرها نسبتا مواج است، تصريح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته زابل، هامون و زهک با حداقل دماي ۱۶ درجه سانتي‌گراد و کنارک، راسک و زرآباد با حداکثر دماي ۴۱ درجه سانتي‌گراد بالاي صفر به ترتيب سردترين و گرمترين شهرهاي استان بودند.