احتمال بارش خفیف و پراکنده در سیستان و بلوچستان/ تداوم وزش باد

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان خبر داد:

احتمال بارش خفيف و پراکنده در سيستان و بلوچستان/ تداوم وزش باد

 

زاهدان - کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: تا اواخر وقت روز سه شنبه در نيمه شمالي، ارتفاعات مرکزي و شمال غرب استان شرايط براي بارش هاي رگباري و پراکنده فراهم است.

علي ملاشاهي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: براساس تحليل آخرين نقشه هاي همديدي و آينده نگري هواشناسي در حال حاضر آسمان سيستان و بلوچستان صاف تا قسمتي ابري است اما در بعد از ظهر شاهد رشد ابر در سطح استان خواهيم بود.

وي افزود: از همين رو تا اواخر وقت روز سه شنبه در نيمه شمالي سيستان و بلوچستان به ويژه در ارتفاعات مرکزي وشمال غرب استان شرايط براي رعد و برق، بارش هاي رگباري و پراکنده و همچنين تندباد موقتي فراهم است.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان ادامه داد: همچنين طي اين مدت در ارتفاعات جنوبي و جنوب شرق استان نيز با شدت کمتر بارش هاي پراکنده وخفيف انتظار مي رود.

وي با اشاره به اينکه وزش باد نسبتا شديد در شمال سيستان و بلوچستان تا روز چهارشنبه ادامه دارد، خاطر نشان کرد: وزش باد طي اين مدت تا اواسط وقت در شهرهاي شمالي استان موجب کاهش ديد و کاهش کيفيت هوا مي شود.

ملاشاهي با اشاره به اينکه در اواخر وقت امروز و فردا شدت وزش باد و گردوخاک در اين مناطق بيشتر است، گفت: طي اين مدت در نواحي مرکزي، جنوب شرق و همچنين نيمه جنوبي سيستان و بلوچستان نيز در بعد از ظهرها وزش باد نسبتا شديد موجب بروز پديده گرد و خاک مي شود.

وي با اشاره به اينکه روند کاهشي دما در نيمه شمالي سيستان و بلوچستان ادامه دارد، بيان داشت: از نظر دمايي نيز از امروز در نيمه جنوبي استان به تدريج شاهد کاهش دما خواهيم بود.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه  نواحي شرقي درياي عمان طي اين مدت نسبتا مواج است، تصريح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دماي ۱۳ درجه سانتي‌گراد و راسک با حداکثر دماي ۴۱ درجه سانتي‌گراد بالاي صفر به ترتيب سردترين و گرمترين شهرهاي استان بودند.