دلایل مهاجرت پرستاران ایرانی به قطر/ کار با حداقل حقوق

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

دلايل مهاجرت پرستاران ايراني به قطر/ کار با حداقل حقوق

 

مدير روابط بين الملل سازمان نظام پرستاري، با اشاره به کمبود ۱۰۰ هزار نيروي پرستاري در کشور، از روند اعزام پرستاران ايراني به کشور قطر با حداقل دريافتي، انتقاد کرد.

 

ابراهيم محمدي در گفتگو با خبرنگار مهر، به جايگاه پرستاري در دنيا اشاره کرد و گفت: سال ۲۰۱۷ ، سال خوبي براي پرستاري در دنيا بود، چون در نشست دوبلين، WHO، سياستگذاران سلامت کشورها را موظف به خودکفايي در زمينه نيروي پرستاري کرد، بطوريکه مي بايست تا سال ۲۰۳۰ اين اتفاق بيافتد.

وي همچنين از احياء مجدد پست ارشد پرستاري WHO بعد از ۱۲ سال به عنوان يک موفقيت در پرستاري دنيا نام برد و افزود: اين تصميم سبب شد تا در نشست هاي متعدد به موضوع نيروي کار سلامت توجه شود و در همين راستا، کمپين «Nursing Now» راه اندازي شده است که نويد خوبي براي پرستاري است.

مدير روابط بين الملل سازمان نظام پرستاري، تاکيد کرد: اين قبيل اقدامات و تصميم گيري ها، نشان از ارتقاي سطح پرستاري در عرصه جهاني دارد.

محمدي از پرستاري به عنوان کم هزينه ترين و در عين حال تاثيرگذارترين نيرو در نظام سلامت نام برد و گفت: بر همين اساس، تشويق سرمايه گذاران حوزه سلامت بر سرمايه گذاري بر روي کار پرستاري مورد تاکيد قرار گرفته است.

وي ادامه داد: از آنجا که پرستاري، حرفه اي سخت و دشوار است، در کشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه با کمبود نيروي پرستاري مواجه هستيم که همين مسئله سبب شده تا اين کشورها، نيروي پرستاري مورد نياز خودشان را از ساير کشورها تامين کنند.

محمدي به جذب پرستاران ايراني توسط بخش خصوصي کشور قطر اشاره کرد و افزود: اين اقدام طي يک تفاهمنامه توسط وابسته کار جمهوري اسلامي ايران در قطر با بخش خصوصي انجام شده و پرستاران ايراني در مراکز درماني اين کشور عربي مشغول کار مي شوند.

مدير روابط بين الملل سازمان نظام پرستاري، با تاکيد بر حفظ شان پرستاران ايراني در کشورهايي که مشغول کار مي شوند، تصريح کرد: متاسفانه براي اشتغال پرستاران ايراني در قطر، حقوق ماهانه ۳۰۰۰ ريال قطر تعيين شده که رقمي در حدود سه ميليون و ۷۵۰ هزار تومان مي شود.

وي با انتقاد از اينکه شان پرستاران در اعزام به قطر حفظ نشده است، گفت: نبايد اجازه دهيم نيروي کار حرفه اي به اين راحتي از کشورمان خارج شود، در حالي که با کمبود حداقل ۱۰۰ هزار نيروي پرستاري مواجه ايم.

محمدي در پاسخ به اين سئوال که چه عللي منجر به تمايل پرستاران ايراني براي کار در کشورهايي همچون قطر مي شود، اظهارداشت: فاصله آموزش و بالين، عدم جذب صحيح، فرسودگي شغلي و عدم تناسب سختي کار با ميزان دريافتي، از علل مهاجرت پرستاران حتي به قطر با دريافتي کم و شرح وظايف نامناسب است.

مدير روابط بين الملل سازمان نظام پرستاري، با عنوان اين مطلب که هر يک دلار سرمايه گذاري در پرستاري با ۱۶ دلار بازگشت سرمايه همراه است، افزود: در هيچ کدام از حوزه هاي منابع انساني، چنين بازگشت سرمايه اي به واسطه تربيت نيروي انساني وجود ندارد.