روزهایی که می‌رود و فرصت‌هایی که تمدید نمی‌شود

وضعيت هشت بازيکن مشخص نيست؛

روزهايي که مي‌رود و فرصت‌هايي که تمديد نمي‌شود

 

باشگاه پرسپوليس همچنان نتوانسته با بازيکناني که قراردادشان در حال تمام شدن است براي ادامه همکاري در فصل بعد به توافق برسد تا نگراني هواداران از شرايط فعلي بيشتر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، تيم فوتبال پرسپوليس توانست براي دومين فصل متوالي به مقام قهرماني رقابت هاي ليگ برتر دست پيدا کند. شاگردان برانکو ايوانکوويچ که از هفته ها قبل مدعي شماره يک قهرماني محسوب مي شدند در بازي هفته بيست و هفتم ليگ برتر مقابل پديده در مشهد به پيروزي دست پيدا کردند تا خيلي زود سرود قهرماني سر بدهند.

سرخپوشان پايتخت حالا در حالي خود را براي بازي پاياني در گروه C ليگ قهرمانان آسيا مقابل السد قطر در ورزشگاه آزادي تهران آماده مي کنند که هواداران سرخپوش پايتخت نگران تمديد قرارداد همان بازيکناني هستند که تاثير بسزايي در دبل قهرماني پرسپوليس در ليگ برتر و رسيدن به عنوان قهرماني سوپر جام فوتبال ايران داشته اند.

محمد انصاري، صادق محرمي، فرشاد احمدزاده، کمال کاميابي نيا، وحيد اميري، محسن مسلمان ، بوژيدار رادوشوويچ ، محسن ربيع خواه و شجاع خليل زاده نفراتي هستند که در انتهاي هفدهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر قراردادشان با پرسپوليس به اتمام مي رسد.

بازيکناني که اسکلت اصلي کادرفني پرسپوليس را تشکيل مي دهند و برانکو ايوانکوويچ نيز با توجه به محروميت اين تيم از سوي کميته انضباطي فيفا از حضور در نقل و انتقالات تابستاني، تصميم دارد تمام مهره هاي خود را حفظ کند.

اتفاقي که تاکنون رخ نداده است و بر خلاف مصاحبه هاي حميدرضا گرشاسبي سرپرست باشگاه پرسپوليس از بهمن ماه سال گذشته که اعلام کرده بود مذاکره با بازيکنان را آغاز نموده، فقط شجاع خليل زاده قرارداد خود را تمديد کرده است.

محمدرضا حاجي بيگي عضو هيات مديره باشگاه پرسپوليس در تازه ترين گفتگوي خود با خبرنگار مهر نيز اذعان داشته است: «بازيکنان  درگير برنامه هاي فشرده بازي ها هستند و نمي توانند  پاي ميز مذاکره بنشينند. به همين خاطر مي خواهيم بطور جدي از هفته آينده ، کار مربوط به تمديد قراردادها را دنبال کنيم.»

اگرچه  مديران پرسپوليس خيلي خوب مي دانند براي بازيکنان اين تيم، جايي بهتر از پرسپوليس وجود ندارد تا در اوج محبوبيت بتوانند جام هاي قهرماني را به دست بياورند اما باز هم دليل نمي شود دست روي دست بگذارند تا قراردادهاي بازيکنان را به دور از هياهو و با قيمت هاي منطقي تمديد کنند.

باشگاه پرسپوليس مذاکره براي تمديد قرارداد بازيکنان خود را شروع کرده است اما نتوانسته است قراردادي را با آنها امضا کند. گرشاسبي نشستي را با مدير برنامه هاي فرشاد احمدزاده و صادق محرمي برگزار کرد اما نتوانست آنها را متقاعد به ماندن کند. بازيکناني که احتمالا بدشان نمي آيد با توجه به تکرار قهرماني در ليگ برتر و بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتي پرسپوليس قيمت فصل آينده خود را بالاتر ببرند.

گرشاسبي بعد از قهرماني پرسپوليس در بازي با پديده به بي ميلي بازيکنان براي تمديد قراردادشان در اين مقطع زماني اشاره کرد و گفت: «تقريبا بعد از هر بازي آسيايي در رختکن حاضر مي شديم و هم من و هم افشين پيرواني به بازيکنان مي گفتيم که براي تمديد قرارداد به باشگاه بيايند. به جز دو نفر، هيچ بازيکن ديگري به باشگاه نيامد. آنها مي خواهند روي بازي هاي باقيمانده تمرکز داشته باشند.»

تمديد قرارداد تمام بازيکنان باقيمانده پرسپوليس تنها راه چاره مديران اين باشگاه براي بهانه ندادن دست برانکو ايوانکوويچ سرمربي سرخپوشان است؛ برانکويي که بارها اعلام کرده است با تيم فعلي مي تواند به رکورد شکني هاي خود ادامه دهد.