هنیه: تظاهرات بازگشت اهداف راهبردی متعددی را محقق ساخت

هنيه: تظاهرات بازگشت اهداف راهبردي متعددي را محقق ساخت

 

رئيس دفتر سياسي جنبش حماس اعلام کرد که راهپيمايي حق بازگشت اهداف راهبردي متعددي را محقق ساخت و ملت فلسطين به منظور تحقق استقلال و مقابله با تبعيض هاي نژادپرستانه به مبارزات خود ادامه مي دهد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از مرکز اطلاع رساني فلسطين، اسماعيل هنيه، رئيس دفتر سياسي جنبش حماس عصر روز دوشنبه در جريان مراسم افتتاح يادمان «حق بازگشت» در شرق نوار غزه تصريح کرد که راهپيمايي بزرگ حق بازگشت اهداف راهبردي متعددي را محقق ساخت که از جمله آنها مي توان به  قرار دادن مجدد مساله فلسطين در کانون توجه جامعه بين المللي اشاره کرد.

وي تاکيد کرد که «غزه از زير آوارها بيرون خواهد آمد تا در برابر محاصره کنندگان و اشغالگران قيام کرده و عهد خود به شهدا، مقاومت، اصول و حق بازگشت را ادا کند».

هنيه تصريح کرد که غزه امروز با راهپيمايي حق بازگشت و لغو محاصره غزه اعلام مي کند که کاملا به يک مرحله سياسي پايان داده و مرحله جديدي را آغاز کرده است.

وي افزود:« اين راهپيمايي همچنين باعث ترس و وحشت مراجع سياسي و نظامي رژيم صهيونيستي شد و نشان داد که اين رژيم توانايي مقابله با جمعيت انبوه فلسطينيان و شرکت کنندگان در تظاهرات هاي مسالمت آميز را ندارد».

رئيس دفتر سياسي حماس در بخش ديگري از سخنان خود ضمن نثار درود به شرکت کنندگان در راهپيمايي ها و تظاهرات هاي حق بازگشت در غزه اين تظاهرات را انتفاضه اي در راه قدس و فلسطين و حق بازگشت دانست.

وي همچنين به کساني که در راه مقاومت در برابر ارتش صهيونيستي و تلاش براي دستيابي به آزادي و احقاق حق بازگشت آوارگان به سرزمين فلسطين، دست به راهکارهاي ابتکاري مي زنند، درود فرستاد.

هنيه تاکيد کرد که اقشار مختلف ملت فلسطين امروز حمايت خود را از نمادهاي آزادي در سراسر جهان اعم از «مارتين لوتر کينگ»، «مهاتما گاندي» و «نلسون ماندلا» که با رژيم آپارتايد مقابله کرد، اعلام مي کند.

وي افزود: کسي که به امتيازدهي و چشم پوشي از حقوق عادت کرده است، نمي تواند دهها هزار نفري را که به سمت اراضي اشغالي شان حرکت مي کنند، ببيند. ما تاکيد مي کنيم که به تظاهرات حق بازگشت و لغو محاصره غزه تا زمان تحقق اهداف آن ادامه خواهيم داد. هنيه تاکيد کرد که «کسي که زندگي آلوده و کثيفي داشته نمي تواند درک کند که انسان هاي پاکي هم هستند».

رئيس دفتر سياسي حماس خاطر نشان کرد که «هر کس سعي دارد خواسته هاي تظاهرات حق بازگشت را ناديده بگيرد، بداند که ملت ما آنرا قبول نمي کند و هر کدام از رهبران و مقامات فلسطيني با اين کار همراهي و همسويي کند، از سوي ملت فلسطين طرد خواهد شد و ما هميشه در کنار ملت فلسطين خواهيم بود.»