برخورد مسئولان با سینمای کودک منصفانه نیست/ فقط شعار می دهند

مهدي ميرفخرايي در گفتگو با مهر:

برخورد مسئولان با سينماي کودک منصفانه نيست/ فقط شعار مي دهند

 

مهدي ميرفخرايي تهيه کننده سينما ضمن ابراز گلايه از نحوه برخورد مسئولان با سينماي کودک از ساخت ۲ فيلم ديگر در اين حوزه خبر داد.

سيد مهدي ميرفخرايي که چندي پيش فيلم سينمايي «افسانه گل آباد» به کارگرداني محمدرضا عباس نژاد و تهيه کنندگي وي اکران شده بود در گفتگو با خبرنگار مهر از وضعيت اکران اثر گله کرد و گفت: دوستان مدام شعار حمايت از سينماي کودک مي دهند اما در عمل اين فيلم ها را رها مي کنند. من با انرژي وارد اين عرصه شدم اما پس از ساخت فيلمم هيچ حمايتي از آن صورت نگرفت البته منظور من حمايت مالي نيست بلکه خواهان اين بوديم که در زمان اکران از «افسانه گل آباد» حمايت شود ولي نه تنها اين امر صورت نگرفت بلکه در بدترين زمان ممکن يعني در بهمن ماه اين اثر به نمايش گذاشته شد.

وي افزود: فيلم ما قريب به ۱۸ هزار نفر مخاطب داشت و هنوز هم برخي مدارس در پي به نمايش گذاشتن «افسانه گل آباد» براي بچه ها هستند.

اين تهيه کننده با اشاره به اينکه انصاف نيست که با آثار سينماي کودک به اين نحو برخورد شود، توضيح داد: زمان هاي مناسبي براي نمايش فيلم هاي کودک در نظر نمي گيرند و فقط مدام شعار حمايت از سينماي کودک مي دهند.

ميرفخرايي عنوان کرد: من با گرفتن وام و قرض اين فيلم را ساختم و به گفته دوستان، فيلم خوب و اخلاق مندي ارايه دادم با اين وجود آنهايي که بايد حمايت بکنند هيچ اقدامي در اين مسير انجام ندادند.

اين تهيه کننده در بخش ديگر از صحبت هايش اظهار کرد: با همه کم لطفي هايي که در حق سينماي کودک مي شود من ۲ فيلمنامه آماده در اين حوزه با موضوع قصه هاي شيرين و کهن ايراني دارم که مي خواهم به زودي درخواست پروانه ساخت بدهم که در صورت دريافت مجوز، بلافاصله ساخت آنها را شروع مي کنم.

ميرفخرايي توضيح داد: هنوز نامي براي اين آثار انتخاب نکرده ايم با اين وجود يکي از آنها تم روستايي دارد که ما به بازبيني لوکيشن هاي آن در اطراف تهران يعني فشم و غرب تهران پرداخته ايم تا اين فيلم را در آنجا کليد بزنيم و ديگري هم قصه هاي کهن ايراني را به تصوير مي کشد. اين را هم بايد بگويم که يکي از اين فيلم ها کاملا موزيکال است و در ديگري از موسيقي هاي زيادي استفاده مي کنيم. ضمن اينکه کارگردان يکي محمدرضا عباس نژاد و ديگري مهيار عبدالملکي است.

وي در پايان گفت: ما به عنوان بخش خصوصي در اين عرصه فعاليت داريم و به نظرم بهتر است در زمان اکران از آثار ما حمايت شود. اين ۲ فيلم آخرين تلاش من در فيلمسازي است که اگر نتيجه ندهد عطاي آن را به لقايش مي بخشم.