۴ کشور جدید هدف صادرات محصولات نانوی ایرانی

دبير ستاد نانو خبر داد:

۴ کشور جديد هدف صادرات محصولات نانوي ايراني

 

دبير ستاد توسعه فناوري نانو با بيان اينکه تاکنون به بيش از ۴۰ کشور محصولات نانو صادر شده است، گفت: چندين کشور ديگر براي صادرات محصولات نانو را هدف قرار داده ايم.

دکتر سعيد سرکار در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص توليد کالاي ايراني و رواج استفاده از محصولات ايراني در ساير کشورها گفت: اگر بخواهيم اقتصاد کشورمان را شکوفا کنيم بايد بتوانيم محصولات ارتقا يافته را توليد کنيم.

وي با تاکيد بر اينکه بعد از توليد محصولات ارتقا يافته ضروريست براي صادرات آن برنامه ريزي کنيم، خاطر نشان کرد: در زمينه محصولات نانو، توليد و صادرات آن هم بايد همين رويه را در پيش بگيريم.

دبير ستاد توسعه فناوري نانو با اشاره به تعداد کشورهاي هدف محصولات ايراني در حوزه نانو گفت: ما تاکنون موفق شديم به بيش از ۴۰ کشور دنيا محصولات نانو را صادر کنيم؛ مي توان گفت جغرافياي صادرات خوب است و تلاش بر اين است که از نظر کميت صادرات، رشد چشمگيري داشته باشيم.

وي با تاکيد بر اينکه تمرکز ما در سال گذشته صادرات محصولات نانويي بوده است، بيان  داشت: در حال حاضر اعتماد سازي خوبي شده و اين مي تواند براي توزيع کالا و فروش تکنولوژي موثر واقع شود.

سرکار با بيان اينکه همچنين چند کشور پر جمعيت را هدف قرار داده ايم تا به اهدافمان دست بيابيم، افزود: اندونزي، هند، روسيه، برزيل از جمله کشورهاي هدف براي صادرات محصولات در حوزه نانو هستند.

وي تاکيد کرد: براي صادرات محصولات و کالاي ايراني در حوزه نانو بايد سياستگذاران در بخش دولتي همراهي کنند تا بتوانيم به هدفمان برسيم.