تکلیف من و پولادگر را دادگاه مشخص می کند/ از سه کشور پیشنهاد دارم

باقري معتمد در گفتگو با مهر:

تکليف من و پولادگر را دادگاه مشخص مي کند/ از سه کشور پيشنهاد دارم

تکواندو- باقري معتمد

عضو پيشين تيم ملي تکواندو گفت: چندبار خواستم در خصوص دريافت طلب خود از فدراسيون به واسطه دوستان مشترک با رئيس فدراسيون مصالحه کنم ولي ايشان خلف وعده کرد.

محمدباقري معتمد با بيان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: نزديک به دوسال است که شکايت از فدراسيون و شخص سيدمحمدپولادگر مبني بر ندادن حق و حقوقم مي گذرد و سرانجام پيگيريهاي من در اين شکايت که حالا تبديل به کيفري شده، به نتيجه  رسيده و قرار است اوايل خردادماه دادگاه تکليف را مشخص کند. 

وي ادامه داد: در ابتداي شکايت خود مدرکي نداشتم و کميته ملي المپيک همکاري در اين خصوص با من نداشت و سرانجام پيگري هاي من نتيجه داد و با مدارکي که از کميته بين المللي المپيک IOC اخذ کردم، مشخص شد که هزينه بورسيه من ماهيانه ۲۰۰۰ دلار از سوي فدراسيون پرداخت نشده و دادگاه رئيس فدراسيون را به اتهام خيانت در امانت و مسئول پيشين روابط عمومي بين الملل را به اتهام جعل و استفاده از سند مجعول، مجرم شناخته و مي بايست راي صادر کند. 

نايب قهرمان المپيک ۲۰۱۲ لندن در خصوص کل طلب خود از فدراسيون گفت: هزينه بورسيه من ۱۶ هزار دلار بود و طلبي هم از پولادگر داشتم که با ايشان حساب کتاب کردم و در مجموع با هزينه هاي دادرسي چيزي نزديک به ۳۰ هزاردلار کل طلب من مي باشد. ضمن اينکه وکلاي من پرونده را به صورت کامل و دقيق پيگير هستند و آماده پاسخگويي به هر سئوالي در اين زمينه مي باشند.

معتمد در پاسخ به اين سئوال که در طول سه سال گذشته آيا کسي براي رفع مشکل موجود پادرمياني کرد يا خير گفت: چندبار بواسطه دوستان مشترک جلساتي را با هم داشتيم. بار اول در يکي از رستوران هاي تهران، مبلغي تعيين شد و حتي پيشنهاد دادن رضايت نامه براي عضويت در تيم ملي کشوري ثالث را به من داد که من نپذيرفتم. بعد از آن پرونده را پيگيري کردم . بار دوم مذاکره اي با دبير فدراسيون داشتم که سر مبلغ به توافق نرسيديم.

وي افزود: سومين بار هم به واسطه دوستي مشترک در محل فدراسيون به ديدار ايشان رفتم که احسني فروز دبير فدراسيون هم حضور داشت. در ابتدا بازهم به توافق نرسيديم ولي همان دوست مشترک صحبت هايي مطرح و در نهايت برسر مبلغ مورد نظر توافق کرديم و قرار شد بعد از مسابقات جهاني نوجوانان در تونس با پرداخت اين مشکل رفع شود که همان دوست مشترک پيام داد که رئيس فدراسيون از پرداخت مبلغ مورد توافق پشيمان شده و در نهايت ما مجبور به پيگيري موضوع شده و سرانجام کار هم اين شد که بايد دادگاه راي نهايي را صادر کند. 

دارنده مدال طلاي جهان در سال ۲۰۰۹ افزود: پس از اين جريانات مصمم شدم که پرونده را پيگيري کنم. مستندات پرونده تکميل شده و به نظر مي رسد اول خردادماه دادگاه راي نهايي را صادر کند که مي بايست هزينه هاي دادرسي را نيز طبق قانون پرداخت کند. 

معتمد در خصوص وضعيت خود در تکواندو گفت: در سه سال گذشته تمرينات شخصي خود را پيگيري مي کردم و در کشورهاي مختلف سمينارهاي آموزشي داشتم. طبق قانون فدراسيون جهاني تکواندوکاري که مدال جهاني و المپيک دارد به مدت سه سال نمي تواند براي کشوري ديگر مبارزه کند. اين مدت تمام شده و مي توانم براي آينده خودم تصميم بگيرم.

وي در خصوص اينکه اين جمله يعني به زودي عازم کشوري ديگري خواهد شد، گفت: با وجود آنکه چند پيشنهاد جدي از کشورهاي اروپايي دارم، ولي هنوز در اين مورد هيچ فکري نکرده ام. با فدراسيون تکواندو مشکلاتي داشتم و اجازه ندادند در کشور خودم به فعاليت حرفه اي ادامه دهم. بعد از اخذ طلب خود از فدراسيون در اين مورد تصميم گيري مي کنم.

اين عضو پيشين تيم ملي با بيان اينکه در طول اين سه سال تنها بوده است، اظهار داشت: هيچکدام از مسئولان وزارت ورزش و کميته ملي المپيک پيگير شرايط من و مشکلات موجود نبود. خدا را شکر با روزمه اي که در دنياي تکواندو داشتم، در کشورهاي مختلف فعاليت خود را ادامه داده و به حمايت کسي نياز نداشتم.

دارنده مدال طلاي بازيهاي آسيايي ۲۰۱۰ در خصوص حضور فريبرز عسگري در راس تيم ملي هم گفت: فريبرز در بازيهاي المپيک لندن مربي من بوده و توانايي زيادي در عرصه مربيگري دارد و با تجربيات که از المپيک لندن و پس از آن کسب کرده تيم ملي با او روزهاي خوبي را در پيش خواهد داشت. 

معتمد درپايان گفت: من اولين بار در ۱۶ سالگي با موفقيت در مسابقات انتخابي عضو تيم ملي بزرگسالان شده و در مسابقات قهرماني آسيا برنز گرفتم و سال بعد به تيم ملي نوجوانان راه پيدا کردم. در اغلب ميدانهايي که حضور داشتم موفق به کسب مدال شدم و شايسته نبود که با قهرمانان خود چنين برخوردي داشته باشند. اين مي تواند براي جواناني که اکنون در حال رشد و پيشرفت هستند، ضد انگيزش باشد.