وعده‌های الهی روزی محقق خواهد شد/ باور قلبی به وعده‌های آخرالزمان

آيت الله شاه آبادي:

وعده‌هاي الهي روزي محقق خواهد شد/ باور قلبي به وعده‌هاي آخرالزمان

سعيد شاه آبادي

آيت‌الله شاه‌آبادي گفت: وقتي به اين باور برسيم که اين وعده‌هاي الهي روزي محقق خواهد شد، قطعاً انسان با اميد بيشتري به سوي آينده حرکت مي‌کند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، آيت‌الله شاه‌آبادي رئيس مؤسسۀ غديرشناسي در آئين اختتاميۀ چهارمين همايش سراسري مهدويت با محوريت «وعده‌هاي آخرالزماني از نگاه قرآن» طي سخناني گفت: بر اساس آموزه‌هاي متعالي قرآن کريم اين نکته را دريافت مي‌کنيم که تمام مشکلات و معضلات امروز جامعه سرانجام به پايان خواهد رسيد و شرايط مطلوب ايجاد خواهد شد.

وي با اشاره به آيۀ «وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ...» اظهار کرد: خداوند متعال وعده داده به اينکه سرانجام ظلم و بيداد به سر خواهد رسيد و صالحان حاکمان زمين خواهند بود.

رئيس مؤسسۀ غديرشناسي بسياري از آيات قرآن کريم را بيانگر وعده‌هاي خداوندي دانست و خاطرنشان کرد: مهم اين است که به اين وعده‌هاي الهي در قرآن توجه لازم را داشته باشيم و آنها را به عنوان يک باور قلبي در وجودمان تثبيت کنيم، انتقال و تثبيت اين امور در قلب‌هايمان از مهم‌ترين کارهاست.

آيت‌الله شاه‌آبادي گفت: وقتي به اين باور برسيم که اين وعده‌هاي الهي روزي محقق خواهد شد، قطعاً انسان با اميد بيشتري به سوي آينده حرکت مي‌کند. وعدۀ امر ظهور حضرت مهدي (عج) نيز وعده‌اي الهي است که بي‌ترديد محقق خواهد شد، اما اين ما هستيم که بايد سعي کنيم در اين مسير سهي داشته باشيم.

وي با تأکيد بر اينکه بايد سعي کنيم در تحقق برنامه‌ها و وعده‌هاي الهي سهم داشته باشيم، گفت: اگر قرار بود وراثت زمين به صالحان بدون نقش‌آفريني پيروان جبهۀ حق باشد و خداوند خود اين کار را انجام دهد، ديگر نياز به اين همه گذر زمان نبود. روزي ظلم برچيده مي‌شود و حق بر آن غلبه مي‌کند، خوف و ترس کنار مي‌رود و امنيت و آسايش رو مي‌آيد، اما اين نبايد موجب غرور و کم کاري ما شود.

رئيس مؤسسۀ غديرشناسي با بيان اينکه حکومت حضرت مهدي (عج) حکومتي جهاني است، اظهار کرد: بر اساس نص صريح رويات، حکومت امام مهدي (عج) مشابه دوران حکومت حضرت سليمان و حضرت داوود (عليهم‌السلام) است، اگر بخواهيم درکي از دوران حکومتي مهدوي داشته باشيم، بايد به مطالعۀ دقيق آيات مربوط به حضرت سليمان و حضرت داوود (عليهم‌السلام) در قرآن بپردازيم.

آيت‌الله شاه‌آبادي با بيان اينکه تمام وعده‌هاي مطروحه در نام جمهوري اسلامي يکي پس از ديگري در حال محقق شدن است، گفت: وقتي ما باور داريم اسرائيل ۲۵ سال آينده را نخواهد ديد، اين يعني نزديکي به دوران ظهور. نابودي اسرائيل وعده‌اي که محقق خواهد شد و اين ما هستيم که بايد با تمسک به قرآن به وسيلۀ کفر به طاغوت و ايمان به خدا در اين مسير نقش‌آفريني کنيم.