ایجاد ۴۵۰ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم کشور

رييس ستاد اجرايي فرمان امام خبر داد؛

ايجاد ۴۵۰ هزار فرصت شغلي در مناطق محروم کشور

افتتاح اولين کارخانه توليد سلول انساني

رييس ستاد اجرايي فرمان امام از ايجاد ۴۵۰ هزار فرصت شغلي در مناطق محروم کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر٬ محمد مخبر در مراسم بهره برداري از نخستين کارخانه توليد انبوه فرآورده هاي سلولي در منطقه افزود: فعاليتهاي ستاد اجرايي فرمان امام در چارچوب محروميت زدايي٬ اقتصاد مقاومتي و اشتغال زايي است.

وي ادامه داد: ۶ مکانيزم براي اشتغال زايي پيش بيني کرده اين و در همين راستا تاکنون ۴۵۰ هزار فرصت شغلي عمدتا در مناطق محروم کشور ايجاد کرده ايم.

رئيس ستاد اجرايي فرمان امام(ره)، تاکيد کرد: اقدامات اين ستاد٬ سند توانايي و اتکاي به جوانان است و از سوي ديگر نشان دهنده خدمات ستاد به مردم است. 

وي با اشاره به برخي اختلافات در کشور، گفت: بگومگوهايي که در فضاي مجازي رخ مي دهد برخي را نگران مي کند و جو را خراب مي کند اما کشور به لحاظ مولفه هاي حکومت در بهترين شرايط قرار دارد.

مخبر اضافه کرد: کشور از نعمت هاي خدادادي زيادي برخوردار است و هر کدام مي تواند مشکل اصلي کشور يعني اشتغال را حل کند. ۲۷۰۰ کيلومتر مرز آبي و معادن زيادي داريم، همچنين ۹۵ درصد توليد زعفران دنيا و متنوع ترين محصولات صنايع دستي دنيا را داريم اما استفاده خوبي نداريم.

رئيس ستاد اجرايي فرمان امام(ره)، گفت: با اين پتانسيل نبايد شرايط به گونه اي باشد که براي ايجاد ۵ ميليون شغل در مردم ايجاد اضطراب کنيم زيرا اين اجحاف به مردم است.

مخبر ادامه داد: در تمام کشورهايي که رشد شتابان داشتند دو محور مشترک وجود دارد که يکي موضوع توجه به شرکت هاي کوچک و متوسط و ديگري تمرکز روي شرکت هاي دانش بنيان است.

وي با بيان اينکه ستاد اجرايي فرمان امام از هيچ رانتي استفاده نمي کند، گفت: در هيچ مزايده و مناقصه اي رانت نداشتيم و هيچ حضوري در واگذاري هاي اصل ۴۴ به جز يک مورد نداشتيم.

رئيس ستاد اجرايي فرمان امام (ره) تاکيد کرد: رويکرد ما در شرکتداري غيرماندگار بودن است به طوري که از ۱۰۴ شرکت در سال هاي گذشته در سال ۹۶ به ۶۰ شرکت رسيديم و مصمم هستيم اين تعداد را در سال ۹۷ به ۵۰ شرکت برسانيم. تاکنون ۲۸۱ شرکت را به مردم واگذار کرديم.

مخبر ادامه داد: هيچ فعاليتي نداشتيم که بهتر از بخش خصوصي ماليات آن را نداشته باشيم و سازمان مالياتي اين موضوع را تاييد مي کند. حتي در مواردي چون ساخت مدرسه و بيمارستان مي توانستيم به صورت قانوني ماليات ندهيم اما همين کار را هم نکرديم.

وي گفت: به هيچ وجه با بخش خصوصي رقابت نمي کنيم و رقيب دولت هم نيستيم. هر فعاليتي که داريم اگر بخش خصوصي بخواهد آماده واگذاري آن هستيم و بهترين رابطه را با دولت داريم.

رئيس ستاد اجرايي فرمان امام (ره) گفت: در چارچوب هاي تنظيم شده حتما فعاليت هاي ما بايد در محروميت زدايي، اقتصاد مقاومتي و اشتغالزايي باشد. شش مکانيزم را براي اشتغالزايي در نظر گرفته ايم و بيش از ۴۵۰ هزار فرصت شغلي را عمدتا در مناطق محروم ايجاد کرده ايم.