سیاست آمریکا برای جلوگیری از صادرات نفت ایران شکست خورده است

اميرعبداللهيان در ديدار سفير روسيه:

سياست آمريکا براي جلوگيري از صادرات نفت ايران شکست خورده است

لوان جاگاريان سفير روسيه در تهران با اميرعبداللهيان دستيار ويژه رئيس مجلس شوراي اسلامي و مديرکل امور بين الملل ديدار و گفتگو کرد.

 به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خانه ملت، لوان جاگاريان سفير روسيه در تهران با اميرعبداللهيان دستيار ويژه رئيس مجلس شوراي اسلامي و مديرکل امور بين الملل ديدار و گفتگو کرد.

لوان جاگاريان سفير روسيه در تهران گفت: جمهوري اسلامي ايران متحد ارزشمندي براي روسيه است و در سياست خارجي مسکو همواره از جايگاه مهم و قابل توجهي برخوردار است.

وي در ادامه افزود: روابط ممتاز دو کشور به نفع منطقه و صلح و ثبات جهاني و مانعي در برابر رفتار يک جانبه گرايي آمريکا است.

سفير روسيه در تهران همچنين گفت: همکاري موفق دو کشور در کمک به کاهش بحران در سوريه الگوي مهمي در کمک به بازگرداندن امنيت منطقه و مقابله با سياست هاي جنگ افروزانه است و از اهميت ويژهاي برخوردار مي باشد.

وي اضافه کرد: خوشبختانه رايزني و مشورت ميان مسئولان دو کشور در سطوح مختلف براي گسترش هرچه بيشتر مناسبات و همکاري هاي فيمابين وجود دارد.  

اميرعبداللهيان در ابتداي اين ديدار با اشاره به روابط دوستانه و رو به رشد تهران مسکو در سالهاي اخير گفت: ديدارهاي سطح بالا و متعدد مسئولان سياسي و پارلماني و همچنين حجم مبادلات دو کشور مؤيد مناسبات عالي و مستحکم فيمابين است.  

اميرعبداللهيان با اشاره به اقدامات آمريکا براي افزايش فشارها بر جمهوري اسلامي ايران گفت: تلاش براي اعمال فشارهاي گوناگون بر جمهوري اسلامي ايران که به منظور انحراف افکار عمومي و کاستن از بار شکست طرحها و سياستهاي نادرست آمريکا در منطقه بر جمهوري اسلامي ايران تحميل مي شود به هيچ وجه نمي تواند تزلزلي در اراده مردم و دولتمردان ايران در تلاش بيوقفه براي توسعه همه جانبه جمهوري اسلامي ايران و کمک به ثبات و امنيت منطقه و جهان ايجاد کند.

اميرعبداللهيان سياست آمريکا براي جلوگيري از صادرات نفت ايران را شکست خورده خواند و بر ضرورت توصيه مسکو بر پايبندي عربستان در توافق اخير اوپک تاکيد کرد.  

وي بر گسترش ارتباطات بيش از پيش دو کشور در همه حوزه ها اشاره و تاکيد کرد که از ظرفيت نظارتي و قانونگذاري پارلمانهاي دو کشور در مسير توسعه روابط به خوبي استفاده مي شود.

طرفين در اين ديدار روند سياسي و مبارزه با تروريسم را در سوريه مثبت ارزيابي کرده و بر راه حل سياسي در يمن تاکيد کردند.