اعضای یک شبکه شرارت در شمال سیستان و بلوچستان دستگیر شدند

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان:

اعضاي يک شبکه شرارت در شمال سيستان و بلوچستان دستگير شدند

زاهدان - فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان گفت: مهمترين شبکه شرارت شمال استان با دستگيري ۱۴ نفر از عوامل اين باند به طور همزمان در ۴ استان کشور متلاشي شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرئدار محمد قنبري صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صبح امروز طي عمليات‌هاي منسجم و هماهنگ در ۴ استان کشور، ۱۴ نفر از اعضاي يک شبکه شرارت و سرقت مسلحانه که در شمال سيستان و بلوچستان فعاليت مي کردند، دستگير شدند.

وي با اشاره به اينکه اين افراد تبعه کشورهاي پاکستان، افغانستان و تعدادي نيز بومي منطقه بودند، افزود: اين شبکه شرارت از حدود ۳ سال پيش در منطقه سيستان اقداماتي نظير گروگان گيري، سرقت مسلحانه، خرده فروشي مواد مخدر، راه بندان، همکاري با عناصر ضد انقلاب و تيراندازي را براي ايجاد ناامني در اين منطقه در دستور کار داشتند.

 فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه اعضاي اين باند در چند استان از جمله خراسان رضوي، خراسان جنوبي، يزد و سيستان و بلوچستان دستگير شدند، ادامه داد: اعضاي اين باند شرارت بعد از اقدامات شرورانه خود در منطقه سيستان به استان هاي ديگر کشور متواري مي شدند.

وي با اشاره به اينکه اين افراد دائما مخفيگاه خود را تغيير مي دادند تا پليس نتواند آنها را شناسايي و دستگير کند، گفت: اين شبکه از مخوف ترين شبکه هاي شرارت متلاشي شده در ۱۰ سال اخير دراستان سيستان و بلوچستان است.

سردار قنبري با اشاره به ارتباط اعضاي اين باند شرارت با گروه‌هاي ضد انقلاب خاطر نشان کرد: سرقت هاي اين باند در برخي موارد با گروگانگيري صاحبان مال همراه بوده است تا علاوه بر سرقت موجب حس ناامني در بين مردم منطقه شود.

وي گفت: از ۵ و ۶ ماه قبل فعاليت آنها عليه کشاورزان سيستان شروع شده بود و احشام را به سرقت مي‌برند، سرقت‌ها عمدتا مسلحانه بوده است.

وي با اشاره به کشف مقاديري از اموال مسروقه تصريح کرد: خوشبختانه صبح امروز و پس از ۱۰ روز اقدامات اطلاعاتي و امنيتي پليس توانست اعضاي اين باند شرارت را طي يک عمليات منسجم در ۵ شهر کشور دستگير کند.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان ادامه داد: يکي از اعضاي اين باند در اين عمليات هاي هماهنگ با ماموران انتظامي به صورت مسلحانه درگير شد که خوشبختانه پس از اصابت گلوله دستگير شد.

وي گفت: به مردم استان سيستان و بلوچستان اطمينان مي دهيم که هيچ اقدام مجرمانه اي از ديد ريز بين پليس پنهان نمي ماند و ماموران جان بر کف نيروي انتظامي تمام توان خود را براي جلوگيري و مقابله با شرارت ها در کمترين زمان ممکن به کار خواهند گرفت.