طوفان ۲۰۸ نفر را در سیستان روانه بیمارستان کرد

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

طوفان ۲۰۸ نفر را در سيستان روانه بيمارستان کرد

زاهدان - مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سيستان و بلوچستان گفت: ۲۰۸ نفر از مردم منطقه سيستان به دليل عوارض تنفسي، چشمي و قلبي ناشي از طوفان گرد و خاک راهي مراکز درماني شدند.

عبدالرحمن شهنوازي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: طي ۲ روز گذشته و در پي شدت گرفتن طوفان گرد و خاک در شهرستان هاي زابل، زهک، هامون، هيرمند و نيمروز ۲۰۸ نفر به دليل عوارض تنفسي، چشمي و قلبي ناشي از طوفان راهي مراکز درماني و بيمارستان ها شدند.

وي با اشاره به آماده باش نيروهاي امدادي و درماني در منطقه سيستان افزود: طي اين مدت پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله نيروهاي اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سيستان و بلوچستان ادامه داد: از  اين ۲۰۸ نفر مصدوم  ۱۷۲ نفر پس از مراجعه درمان و ترخيص و ۳۶ نفر نيز در بيمارستان بستري شدند.

وي با اشاره به فروکش کردن طوفان از امروز در منطقه سيستان تصريح کرد: با توجه به خشک بودن بستر تالاب هامون و در نتيجه بروز پديده طوفان و گرد و خاک همواره مردم منطقه سيستان به دليل مشکلات مختلف که عمده ترين آنها تنفسي، چشمي و قلبي است به مراکز بهداشتي درماني و بيمارستان ها مراجعه مي کنند.