یک هیات تجاری چینی با ظرفیت شرکت‌های نانویی ایران آشنا شد

يک هيات تجاري چيني با ظرفيت شرکت‌هاي نانويي ايران آشنا شد

نشست مشترکي ميان چند شرکت نانويي ايران در حوزه پليمر و يک هيات تجاري از کشور چين برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، يک هيئت تجاري از کشور چين به ايران سفر کرده تا ضمن آشنايي با ظرفيت‌هاي شرکت‌هاي ايراني در حوزه پليمر، گام‌هاي عملي براي انجام همکاري‌هاي مشترک برداشته شود.

در اين راستا، نشستي با حضور اين هيئت تجاري و چهار شرکت ايراني فعال در حوزه پليمر، در محل ستاد توسعه فناوري نانو معاونت علمي برگزار شد. در اين جلسه چند شرکت‌ دانش بنيان دستاوردهاي خود را در حوزه مواد پليمري ارائه کردند.

در ابتداي اين جلسه امير قربانعلي مدير مرکز نانوي ايران و چين، درباره تاريخچه‌ي راه‌اندازي مرکز نانوي ايران و چين مطالبي ارائه کرد و در ادامه به تشريح فرصت‌هاي موجود در چين براي شرکت‌هاي ايراني پرداخت. 

وي اين نشست را فرصتي مناسب براي آشنايي بيشتر بخش تجاري چين با دستاوردها و توانمندي‌هاي ايران در حوزه نانو دانست و اظهار اميدواري کرد که شرکت‌هاي پليمري ايراني بتوانند پتانسيل خود را در اين حوزه به هيئت چيني معرفي کنند.

در پايان هيئت چيني ضمن تشکر از شرکت‌هاي ايراني براي معرفي محصولات و خدمات خود، اين نشست را نقطه آغازي براي ايجاد فصل جديدي در همکاري مشترک ميان ايران و چين خواندند و ضمن تأکيد بر مزيت‌ها و فرصت‌هاي موجود، براي همکاري با شرکت‌هاي نانويي اعلام آمادگي کردند.

در پايان از نمايشگاه دائمي محصولات نانويي در ستاد توسعه فناوري نانو معاونت علمي بازديد به عمل آمد و تفاهم‌نامه‌اي با يکي از اين شرکت‌ها امضاء شد.