زنان رکن اصلی اقتصاد مقاومتی هستند/ صیانت از فرهنگ عمومی

حسن رحيم پور ازغدي:

زنان رکن اصلي اقتصاد مقاومتي هستند/ صيانت از فرهنگ عمومي

رحيم پور ازغدي گفت: اگر زنان جامعه سبک مصرف درست را ياد بگيرند جامعه مي‌تواند اقتصاد مقاومتي را پيش ببرد و رکن اصلي اقتصاد مقاومتي در جامعه از زنان آغاز مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، نشست اساتيد، مبلغين و سخنوران حوزه و دانشگاه در همايش ۲۰۰ نفره پيروان عترت (واحد خواهران هيات رزمندگان اسلام) با موضوع تحليل بيانيه مقام معظم رهبري براي گام دوم انقلاب و وظايف خواهران نخبه در اين عرصه توسط حسن رحيم پور ازغدي امروز سه شنبه مورخ ۱۴ اسفند۹۷ از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ در مسجد حضرت امير عليه السلام واقع در ميدان انقلاب خيابان کارگرشمالي برگزار شد.

رحيم پور با تمرکز بر بند ششم بيانيه مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) مبني بر لزوم افزايش چشمگير معنويت و اخلاق در فضاي عمومي جامعه تاکيد کرد: بايد از فضا و فرهنگ عمومي جامعه صيانت و مراقبت نمود. اين خط انبياء الهي است، بايد در فضاي عمومي جامعه راه رسيدن به بهشت تسهيل شود و بايد جلوي آنان که مي‌خواهند ديگران را به سمت جهنم ببرند ايستاد.

رحيم پور ازغدي با بيان اينکه حق و معنويت همواره پيروز است افزود: به فرموده ي قرآن کريم هرجا حق آمد باطل رفتني است، اما آيا اهل حق نيز بر اهل باطل همواره پيروز است؟! بايد گفت اگر اهل حق بر حق، عمل کنند پيروز هستند.

اين عضو مطرح در شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اين مطلب که ما منکر ضعف اخلاقي در جامعه نيستيم تاکيد کرد: ملت ايران براي بسياري ملت‌هاي ديگر الگو و اسوه شده است. ملت هاي بسياري با نگاه به ملت ايران تحول يافتند و ما هم اکنون در يک جنگ تمار عيار واقعي هستيم که بايد يک جهاد مستمر و بزرگ اخلاقي را همواره مدنظر بگيريم، به فرموده ي قرآن قوي عمل کنيم و با شناخت درست دين به لايه هاي عميق آن دست يابيم.

رحيم پور در پايان اين نشست به نقش زنان در ساخت جامعه ي الهي و توحيدي تاکيد کرد و افزود: احياء و ارائه ي الگوي درست مصرف و سبک زندگي از وظايف زنان در خانواده است و اگر زنان جامعه سبک مصرف درست را ياد بگيرند جامعه مي‌تواند اقتصاد مقاومتي را پيش ببرد و رکن اصلي اقتصاد مقاومتي در جامعه از زنان آغاز مي شود.

همچنين تقدير از مبلغين فعال طرح سفيران عترت و برگزاري نمايشگاه کتاب با بيش از ۵۰ عنوان کتاب شاخص در حوزه زن و جامعه از ديگر برنامه هاي اين نشست فرهنگي بود.