«نتانیاهو» به دلیل فساد مالی در دادگاه حاضر می شود

«نتانياهو» به دليل فساد مالي در دادگاه حاضر مي شود

قرار است نخست وزير رژيم صهيونيستي به دليل ارتکاب فساد مالي، در روز اول اکتبر (۹ مهرماه) در جلسه دادگاه حضور پيدا کند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از العهد، جلسه رسيدگي به پرونده فساد مالي بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي در ماه اکتبر برگزار مي شود.

بر اساس اين گزارش، قرار است نخست وزير رژيم صهيونيستي به دليل ارتکاب فساد مالي، در روز اول اکتبر (۹ مهرماه) در جلسه دادگاه حضور پيدا کند.

پليس رژيم صهيونيستي از آغاز سال ۲۰۱۷ تاکنون بارها نتانياهو را به اتهامات فساد و اختلاس در پرونده هاي موسوم به پرونده هاي ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تحت بازجويي قرار داده است.

پرونده ۱۰۰۰ مربوط به هدايايي است که نتانياهو و خانواده‌اش از بازرگانان خارجي به صورت غيرقانوني دريافت کرده‌اند. اين هدايا به ويژه از سوي آرنون ميلچن ميلياردر آمريکايي دريافت شده و شامل قوطي‌هاي سيگار فاخر براي نتانياهو بوده است. ساره همسر وي نيز بهترين انواع مشروبات الکلي و جواهرات را دريافت کرده است. اين هدايا طي ساليان طولاني ادامه داشته و ارزش آنها به صدها هزار شيکل مي‌رسد.

پرونده ۲۰۰۰ نيز مربوط به اتهامات مطرح شده در خصوص تبادل رشوه بين نتانياهو و ناشر روزنامه يديعوت آحارونوت است که در مجموعه‌اي از ديدارهاي ثبت شده بين دو نفر رد و بدل شده است. اين رشوه مربوط به پوشش نتانياهو در اين روزنامه بوده و توافقي در اين خصوص به دست آمده و قرار شده چهره اي مثبت و خوب از نتانياهو ارائه شود و در مقابل نتانياهو نيز از اين روزنامه در برابر روزنامه صهيونيستي اسرائيل اليوم حمايت کرده يا براي جلوگيري از صدور هفته نامه اين روزنامه وارد عمل شود.