بخش خصوصی توان اداره گروه ملی راندارد/پیگیری خسارت به فولادآره نا

نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي:

بخش خصوصي توان اداره گروه ملي راندارد/پيگيري خسارت به فولادآره نا

اهواز - نماينده مردم اهواز در مجلس گفت: بخش خصوصي در نظر گرفته شده، توان اداره شرکت گروه ملي فولاد ايران را نداشت و با پيگيري‌هاي صورت گرفته اين شرکت به دولت برگشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، همايون يوسفي شامگاه شنبه در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار کرد: بزرگترين مشکل مردم خوزستان در ابتداي دوره نمايندگي، معضل گرد و غبار بود.

وي ادامه داد: با وجودي که مي‌گفتند اين مشکل قابل حل نيست ولي با اساتيد دانشگاه چمران در سال ۹۵ طرحي نوشتيم که کانون‌هاي داخلي گرد و غبار استان را کنترل کنيم.

نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: تا اين لحظه بخش اعظمي از مشکلات گرد و غبار استان حل شده که اين بهبود مرهون همکاري تمامي مسئولان است؛ گرد و غبار خوزستان از ۱۰ هزار ميکروگرم به حدود سه هزار ميکروگرم کاهش پيدا کرده است.

افزايش روزهاي سالم

يوسفي با بيان اينکه تعداد روزهاي سالم استان نيز بنا به گزارش هواشناسي افزايش داشته است، گفت: طي اين سال‌ها اعتبارات ريزگردها به صورت مداوم براي استان جذب شده است.

وي افزود: همچنين براي مشکلات سلامت، بهداشت و درمان و بيمارستان‌ها، پيگيري‌هاي لازم را داشتيم و با وجود اينکه طي ۴۰ سال قبل هيچ بيمارستاني در استان ساخته نشده بود ولي طي دو سال اخير ۱۱ پروژه بيمارستاني در استان خوزستان کلنگ‌زني و حتي بعضي از آنها از جمله بيمارستان ابوذر، سوانح و سوختگي، اميرکبير دو و همچنين بقايي دو افتتاح شدند.

نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه ساخت بيمارستان يک هزار تختخوابي اهواز در حال پيگيري است، گفت: مجوز ساخت اين بيمارستان نيز از شوراي اقتصاد کشور گرفته شده است.

ساخت بيمارستان سرطاني

يوسفي يادآور شد: ساخت بيمارستان جامع سرطان خوزستان نيز با همکاري يک شرکت خارجي و بنياد برکت در حال پيگيري است و اميدواريم در سال آينده در محل قديمي بيمارستان شفا اهواز کلنگ‌زني شود.

وي بيان کرد: رايزني شده تا بيمارستان نيمه کاره فولاد نيز به عنوان بيمارستان تنفسي اهواز تکميل و افتتاح شود و براي شهرهاي مختلفي نيز مثل حميديه، باوي و انديکا مجوز ساخت بيمارستان اخذ شده است.

نماينده مردم اهواز با اشاره به اينکه پيمانکار تصفيه خانه غرب اهواز مشخص شده است، افزود: ۸۵ پروژه آب و فاضلاب طي سه سال اخير انجام شده که بعد از افتتاح مشکلات عديده‌اي از حوزه آب و فاضلاب استان را حل خواهد کرد.

به گفته يوسفي، لايروبي رودخانه کارون مطالبه به حق مردم خوزستان است و هم اکنون هيئت خارجي از کشور هلند براي چهارمين بار وارد اهواز شده تا لايروبي اين رودخانه را دنبال کنند.

وي با بيان اينکه براي لايروبي رودخانه‌هاي استان همه ظرفيت دولت را پاي کار آورديم، يادآور شد: با اجراي طرح آبرساني غدير، آب را از سرشاخه‌هاي دز و کرخه به شهرها منتقل و اميدوارم در سال آينده مشکل کيفيت آب شرب اهواز با اجراي اين پروژه به اتمام برسد.

نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: مبلغ ۲۹ هزار ميليارد تومان براي آب فاضلاب و برق خوزستان طي مصوبه از سوي هيئت دولت تصويب شد. در اهواز نيز تصفيه خانه شرق سال گذشته افتتاح و ورودي فاضلاب به رودخانه کارون با افتتاح کلکتورها حداقل ۵۰ درصد کاهش پيدا مي‌کند.

افزايش حقوق کارکنان

نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به افزايش ۲۵ درصدي مناطق جنگي خوزستان براي حقوق کارمندان دولت بيان کرد: در خصوص افزايش ۲۵ درصدي مناطق جنگي رقمي بين ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان حقوق کارکنان دولت اضافه مي‌شود.

يوسفي افزود: در تلاش هستيم تا اين امتياز براي بازنشستگان نيز لحاظ شود ولي برخي از شرکت‌ها مثل پتروشيمي و فولاد خوزستان اين توجيه را دارند که چنين قانوني شامل حال کارکنان آنها نمي‌شود ولي قول داده‌اند با ديگر روش‌ها اين موضوع را جبران کنند.

وي با اشاره به واگذاري گروه ملي صنعتي فولاد ايران به بخش خصوصي و مشکلات اين واگذاري تصريح کرد: براي گروه ملي نيز اگر ورود نمي‌کرديم اين شرکت به بخش خصوصي واگذار مي‌شد که اصلاً توان مديريت آن را نداشت و با پيگيري مستمر به دامن دولت برگشت.

به گفته نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي، اعتباري ۴۷۰ ميليارد تومان براي سرپا نگه داشتن شرکت گروه ملي مصوب و حقوق معوق کارکنان نيز پرداخت شد.

وي با اشاره به اينکه اولين مرکز سرطان کشور در ايران ابتدا در اهواز بود، گفت: درمان در مورد بيماري سرطان کاملاً مشخص و در سراسر دنيا مشترک است.

عضو فراکسيون ورزش مجلس شوراي اسلامي در پايان با اشاره به اتفاقات رخ داده در فينال جام حذفي ميان پرسپوليس تهران و داماش گيلان تصريح کرد: رئيس فدراسيون فوتبال را به فراکسيون ورزش مجلس دعوت و خسارت‌هايي که در بازي داماش و پرسپوليس به ورزشگاه فولاد وارد شده را پيگيري مي‌کنيم.