رشد ۷۲ درصدی ورود زائران پاکستانی به سیستان و بلوچستان

رشد ۷۲ درصدي ورود زائران پاکستاني به سيستان و بلوچستان

سرپرست اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي سيستان و بلوچستان گفت: بيش از ۱۰۹ هزار زائر پاکستاني از ابتداي شهريور ماه تاکنون از طريق پايانه مرزي «ميرجاوه» وارد کشور شدند.
ايوب کرد اظهار داشت: طبق آخرين آمارها بيش از ۱۰۹ زائر پاکستاني مرقد مطهر ابا عبدالله الحسين(ع) از ابتداي شهريور ماه تاکنون از طريق مرز «ميرجاوه» وارد استان شدند که اين تعداد رشد ۷۲ درصدي را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان مي دهد.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه هر ساله خيل عظيمي از زوار پاکستاني و عاشقان اباعبدالله الحسين (ع) از طريق پايانه مرزي ميرجاوه جهت شرکت در همايش بزرگ پياده روي اربعين حسيني وارد کشور مي شوند به جهت تسهيل در عبور و مرور و رفاه و آسايش اين زوار اقدامات مناسبي در پايانه مرزي «ميرجاوه» انجام شده است.
 سرپرست اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه در بخش جابجايي و حمل و نقل مسافر مشکل خاصي وجود ندارد، افزود: در ايام محرم و صفر سال گذشته بيش از ۶۴ هزار نفر زائر پاکستاني از طريق پايانه مرزي ميرجاوه وارد کشور شده اند که اين تعداد توسط ۷۲۲ دستگاه اتوبوس پاکستاني و ۷۳۵ دستگاه ناوگان ايراني جابجا شده اند.
وي به پيش بيني ۵ نقطه جهت ارائه سوخت به ناوگان پاکستاني اشاره کرد و افزود: علاوه بر افزايش امکاناتي نظير سرويس بهداشتي و حمام، تعداد ۲۱ دستگاه پاسپورت خوان و ۱۲ گيت ورودي جهت تسهيل در ورود زائران در نظر گرفته شده است.
کرد تصريح کرد: ساماندهي ارائه خدمات در پايانه مرزي ميرجاوه در قالب قرارداد خدماتي، تعويض درب ها و بازسازي مسيرهاي ورودي و خروجي، ارتقاي سيستم خنک کننده و رنگ آميزي سالن مسافربري، نصب و راه اندازي ۲ دستگاه سيستم کنترل تردد مختص اتوبوس هاي پاکستاني، از مهمترين اقدامات اين اداره کل در زمينه ساماندهي زير ساخت هاي مرز ميرجاوه براي خدمات رساني بهتر به اين زائرين عزيز بوده است.