تولید محتوای قرآنی در فضای مجازی در اولویت قرار دارد

توليد محتواي قرآني در فضاي مجازي در اولويت قرار دارد

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت:توليد محتواي قرآني در فضاي مجازي و برگزاري جشنواره هاي هنري و ديني براي ترويج آموزه هاي قرآني در اولويت برنامه هاي فرهنگي قرار دارد.
عبدالهادي فقهي زاده در حاشيه دوازدهمين نمايشگاه قرآن استان قزوين اظهار داشت: گفت: برپايي نمايشگاه قرآن کريم در راستاي اداي وظايف ذاتي وزارتخانه همه ساله در مناطق مختلف کشور انجام مي‌شود و اين رويکرد در ترويج فرهنگ قرآني نقش مهمي دارد.

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي کشور يادآور شد: در استان قزوين و مسئولان فرهنگي درصدد بوند پس از چند سال وقفه اين نمايشگاه برگزار شود که با کيفيت مناسبي برگزار مي‌شود و سال‌هاي بعد هم برنامه‌هاي فاخري داريم.
وي با اشاره به برنامه‌هاي متنوع معاونت قرآن و عترت تصريح کرد: جشن رمضان را به عنوان يک برنامه کلان قرآني در سراسر کشور در ماه رمضان برگزار کرديم و در اين ماه همراه با مجالس مردمي قرآني اين رويداد مورد استقبال قرار گرفت.
فقهي زاده بيان کرد: در سطح ملي اين معاونت جشنواره‌هايي را در رشته‌هاي فرهنگي، هنري و علمي برگزار مي‌کند که فعاليت‌هايي را در رشته‌هاي خوشنويسي، تصوير سازي، موشن گرافي و برخي رشته‌هاي هنري تدارک ديده‌ايم.
وي اظهار داشت: در کنار اين کارها برخي جشنواره‌ها مانند آيات سبقه علمي، پژوهشي، فرهنگي پيدا کرده‌اند و جشنواره حکمت و نيايش، نهج البلاغه و صحيفه سجاديه، جشنواره چهل چراغ آسماني در حوزه توليد محتواي قرآني در فضاي مجازي هم در دستور کار قرار گرفته است.
فقهي زاده يادآور شد: اين معاونت به دنبال برگزاري کلان برنامه‌هاي ويژه اي است که جنبه نوآوري خاصي دارد و در اين راستا در سال آينده شهر کاشان به عنوان پايتخت نهج البلاغه کشور انتخاب خواهد شد و در حال برنامه ريزي هستيم تا يک شهرستان فرهنگي کشور براي پايتخت صحيفه سجاديه انتخاب خواهد شد.
وي افزود: در سطح ملي نمايشگاه بين المللي قرآن کريم را در تهران برگزار مي‌کنيم و در سطح جهاني نيز سال قبل صدها مؤسسه قرآني و عترت در آن شرکت کردند و ده‌ها دانشگاه و حوزه علميه و شرکت کنندگاني از ۱۷ کشور جهان از شرق و غرب عالم در آن شرکت کردند.
فقهي زاده تصريح کرد: يک شعبه استاني را نخستين بار براي نمايشگاه قرآن کريم انتخاب کرديم که در سال ۹۸ در مشهد برگزار شد و سال آينده در استان آذربايجان شرقي خواهد بود و در کنار آن بيش از ۴۰۰ شهر، شهرستان و بخش جشن رمضان را برگزار مي‌کنند و در ۱۶ مرکز شهرستان و صدها شهرستان و بخش اين برنامه‌ها اجرا مي‌شود.
وي اضافه کرد: برگزاري رشته‌هاي هنري خاص در ارتباط با فرهنگ ديني در دستور کار معاونت قرآن و عترت است و سه دوره است که رشته‌هاي گوناگون هنري را در ارتباط با قرآن کريم برگزار مي‌کنيم.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اظهار داشت: جشنواره آيات در رشته‌هاي فيلمنامه نويسي، نمايشنامه نويسي، جشنواره عکس و عکاسي، نقاشي، خط و خوشنويسي از ديگر برنامه‌هاي پيش بيني شده است.