پاسخ فرمانده کل ارتش به تهدید ترامپ/ نمی‌توانند اقدامی انجام دهند

پاسخ فرمانده کل ارتش به تهديد ترامپ/ نمي‌توانند اقدامي انجام دهند

فرمانده کل ارتش در واکنش به ترور شهيد سپهبد قاسم سليماني، گفت: آمريکا جرات اقدام عليه ايران را نخواهد داشت.
امير سرلشکر سيد عبدالرحيم موسوي فرمانده کل ارتش امروز (يک‌شنبه) در حاشيه بيست و پنجمين سالگرد شهادت شهيد منصور ستاري در جمع خبرنگاران درباره شهادت سپهبد قاسم سليماني، گفت: شهادت آرزوي همه رزمندگان جبهه مقاومت و کساني  که آرزوي ايجاد جهاني شايسته ظهور امام عصر (عج) را دارند است.
 


وي افزود: در اين چند روز حضور مردم از قشرهاي مختلف و ابراز احساسات آنها به گونه اي بود که انگار پاره تن خود را از دست داده اند.
فرمانده کل ارتش تصريح کرد: ارتشيان و خانواده هاي آنها نيز مانند همه مردم، عزدار اين سرباز ولايت و مدافع انقلاب هستند و در تمام پادگان هاي ارتش تصاوير اين شهيد بزرگوار نصب شده و در حال برگزاري مراسم براي اين عزيز هستند.
سرلشکر موسوي گفت: واکنش مردم عزيز ما به شهادت اين شهيد بزرگوار و همدردي و همراهي با خانواده او چيز عجيبي نيست، اين وحدت به وجود آمده ريشه در مبارزات حاج قاسم سليماني از انقلاب، دفاع مقدس تا به امروز دارد.
وي اظهار داشت: خون فرزندان اين ملت در ارتش و سپاه و بسيج براي دفاع از اين ميهن اسلامي بر زمين ريخته است و شهيداني چون شهيد ستاري، باقري، اردستاني، آبشناسان، همت و حاج قاسم سليماني براي اعتلاي ميهن اسلامي جان خود را فدا کردند.
فرمانده کل ارتش گفت: وحدت ارتش و سپاه از ابتداي انقلاب وجود داشت و امام (ره) دست ارتش و سپاه را در دست يکديگر قرار داد و گفتند دست از دست يکديگر در نياوريد؛ وحدت ارتش و سپاه به دليل يگانگي راه و هدف آنها است
سرلشکر موسوي ادامه داد: رهبر انقلاب نيز تدابير و فرماندهي شان در جهت وحدت ارتش و سپاه بود و امروز همگان سوگوار حاج قاسم سليماني هستند.
وي با اشاره به اقدامات بي بديل سپهبد شهيد سليماني در محور مقاومت، گفت: حاج قاسم براي همه ملت هاي منطقه عزيز و دوست داشتني است و امروز تمام فرزندان شهداي لبنان و خانواده هاي رزمندگان سوريه، عراق و تمام مظلومان عالم و تمام آنهايي که ضد آمريکا و ضد صهيونيست هستند، ياد او زنده نگه داشته و راهش را ادامه مي دهند.
فرمانده کل ارتش در پاسخ به سوالي درباره تهديدات رئيس جمهور آمريکا که گفته است در صورت هر اقدامي، ۵۲ نقطه از ايران را هدف قرار مي دهيم، گفت: آنها براي حفظ وجه خودشان اين کار زشت و غيرقابل توجيه از نظر افکار بين‌المللي اينگونه سخنان را مطرح مي کنند. اقدام آنها در به شهادت رساندن سپهبد شهيد سليماني يک اقدام بسيار زشت و غيرقابل قبول در همه جاي دنيا است به همين دليل اينگونه سخنان را مطرح مي کنند تا بتوانند اين اقدام غيرانساني را تحت الشعاع قرار دهند.
فرمانده کل ارتش گفت: اما در يک درگيري احتمالي در آينده که بعيد مي دانم جرات انجام اش را داشته باشند، آنجا مشخص خواهد شد که اين اعداد ۵۲ به کجا تعلق خواهد داشت.