انجام اقدامات مراقبتی در مدارس، پادگان‌ها، خانه‌های سالمندان

انجام اقدامات مراقبتي در مدارس، پادگان‌ها، خانه‌هاي سالمندان

رئيس اورژانس کشور گفت: در مدارس، پادگان‌ها، خانه‌هاي سالمندان و ديگر محيط‌هاي عمومي، اقدامات مراقبتي و ضدعفوني‌کننده انجام شده و در روزهاي آينده هم انجام مي‌شود.
پيرحسين کوليوند در حاشيه جلسه «کميته فني عملياتي قرارگاه مبارزه با کرونا» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تمامي نمايندگان دستگاه‌هاي دخيل در امر پيشگيري و مبارزه با ويروس کرونا در اين جلسه حضور داشتند و بررسي‌هاي لازم براي پيشگيري و مراقبت‌هاي اجتماعي انجام شد.

وي افزود: بر اساس چنين تمهيداتي، در مدارس، پادگان‌ها، خانه‌هاي سالمندان و ديگر محيط‌هاي عمومي، اقدامات مراقبتي و ضدعفوني‌کننده انجام شده و در روزهاي آينده هم انجام مي‌شود.
رئيس اورژانس کشور تصريح کرد: برنامه‌ريزي براي آموزش طلابي که در ماه‌هاي رجب و رمضان به روستاها مي‌روند، در دستور کار قرار گرفته تا اطلاعات پيشگيرانه از اين بيماري را فرا گيرند که هم خودشان در امان باشند و هم به مردم روستاهايي که مي‌روند، آموزش دهند.
کوليوند بيان کرد: از بيمارستان‌هاي تهران بازديدي داشتيم و نحوه خدمات‌رساني آنها را مورد بررسي قرار داديم. بيمارستان‌هاي تهران در شرايط خوبي قرار دارند و با تمام امکانات به بيماراني که به کرونا مبتلا شده‌اند، خدمات ارائه مي‌دهند.
به گفته وي، بهترين و مؤثرترين راه پيشگيري از کرونا ويروس، رعايت بهداشت فردي است.
رئيس اورژانس کشور گفت: اگر هموطنان علائمي در خود احساس کردند که مشکوک به بيماري کرونا بودند، مي‌تواند با شماره تلفن ۱۹۰ تماس گرفته و راهنماي‌هاي خود را دريافت کنند.
وي اظهار کرد: افرادي که علائم شديد مانند تنگي نفس و سرفه‌هاي مکرر دارند، مي‌توانند به مطب‌ها و مراکز جامع سلامت مراجعه کنند و ويزيت اوليه بر روي آنها انجام شود که اگر خداي ناکرده احتمال داشتن کرونا ويروس در آنها بالا بود، توسط تيم‌هاي انتقال به بيمارستان‌ها منتقل شوند و اگر سرماخوردگي يا آنفلوآنزاي معمولي بود، دارو در راستاي بهبودي‌شان دريافت کنند.
کوليوند با تأکيد مجدد بر اينکه هر لحظه بر فردي شک آن برود که کرونا داشته باشد، تيم‌هاي انتقال در آماده‌باش کامل هستند و افراد را به بيمارستان‌ها منتقل مي‌کنند، گفت: اگر فردي ۸۰ درصد علائم کرونا ويروس را در خود احساس کرد و توان مراجعه به مراکز درماني را نداشت، مي‌تواند با شماره ۱۱۵ تماس بگيرد تا همکاران درماني منتقل کنند البته تقاضا دارم افرادي که مطمئن نيستند اين بيماري را دارند، خودشان حضوراً به مراکز درماني مراجعه کنند و خطوط تلفن اضطراري ۱۱۵ را اشغال نکنند.