تأييد تلويحي دستكاري در پايان سريال «نرگس»

 

در حالي كه هم‌زمان با انتقادات گسترده از فرجام سريال «نرگس» شايعه تغيير در پايان داستان اين سريال طي روزهاي اخير به صورت گسترده در ميان روزنامه‌نگاران و مردم پخش شده بود، با سخنان امروز رئيس سازمان صداوسيما، اين شايعه قوت گرفت.

مهندس ضرغامي، رئيس سازمان صداوسيما، در ديدار امروز دست‌اندركاران سريال «نرگس» با وي، ضمن تقدير از تغييرات بخش‌هاي آخر سريال گفت: اين موفق بودن آخرين قسمت‌ها و نتيجه‌گيري سريال كه در بخش‌هاي آخر به چشم مي‌خورد، نشان مي‌دهد كه دوستان اظهارنظرهاي اطرافيان را در كار دخيل كرده‌اند.

اين در حالي است كه چند ماه پيش، تصويربرداري از مجموعه «نرگس» به پايان رسيده و تغييرات پايان داستان بدون تصويربرداري جديد امكان‌پذير نيست.
احتمال مي‌رود تغييرات يادشده به دنبال افشاي پايان سريال در برخي نشريات سينمايي و نگراني مسئولان صداوسيما از پيامدهاي پايان غيراخلاقي سرنوشت بهروز، صورت گرفته باشد.

مجموعه «نرگس» كه در آغاز يك مجموعه نود قسمتي اعلام شده بود، در 84 قسمت تدوين شد، اما با تغييرات انجام شده، تنها هشتاد قسمت آن از شبكه سوم سيماي جمهوري اسلامي، پخش شد و چند قسمت آن كه دنباله داستان را نمايش مي‌داد، حذف شده است.

با توجه به تصويربرداري نه ماهه مجموعه «نرگس» و پايان داستان آن در زمستان گذشته، تغيير در پايان داستان، به صورت طبيعي ممكن نبوده و اين مجموعه تلويزيوني، تفاوت ساختاري با ديگر مجموعه‌هاي طنز نود شبي كه نگارش و توليد بخشي از آن هم‌زمان با پخش صورت مي‌گيرد، مانع تأثيرات بازخورد جامعه از پخش اين مجموعه تلويزيوني است.