سه شنبه 17 تير 1399 - 15 ذي القعده 1441 - 7 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

طرح حافظه فلش امنيتي با نمايشگر لمسي

 

طرح حافظه فلش امنيتي
با نمايشگر لمسي

 

اين روزها يکي از متداولترين روش هاي جابه جايي اطلاعات استفاده از انواع فلش درايوها مي باشد. اما معمولا با وجود سهولت استفاده از اين وسيله تدابير امنيتي چنداني در حفاظت از اطلاعات موجود بر روي اين حافظه هاي قابل حمل در نظر گرفته نمي شود.


محققين شرکت Ennova با تکنولوژي ساخت فلش درايو مجهز به نمايشگر تمام لمسي OLED معتقد هستند که مي توان گامي نوين در زمينه شخصي سازي و حفاظت امنيت اطلاعات موجود بر روي اين فلش درايو ها برداشت.


اين نمايشگر به دليل داشتن يک اسکنر بيومتريک مي تواند به تشخيص اثر انگشت صاحب اصلي فلش درايو پرداخته و امکان استفاده از اطلاعات را براي ديگران از بين ببرد. علاوه بر اين با استفاده از نمايشگر اين فلش مي توانيد به مرور فايل هاي آن بپردازيد. کافي است انگشت خود را روي نمايشگر آن قرار دهيد. اگر شناسايي شويد رنگ نمايشگر تغيير مي کند و به شما خوش آمد مي گويد. حالا مي توانيد از دستگاه استفاده کنيد يا فايل ها را مشاهده کنيد.


به گفته سر پرستان تيم اين طرح مي تواند براي انواع MP3 Player ها و هر حافظه قابل حمل ديگري مورد استفاده قرار گيرد.


شايان ذکر است که تکنولوژي مذکور در حال طي مراحل خود براي دريافت امتياز نامه کيفي و تجاري است و هنوز خبر دقيقي از حجم حافظه اين فلش درايوها و يا زمان دقيق ورود آنها به بازار و همچنين قيمت آن در دسترس نيست.

 

تعداد بازديد:8944 آخرين تغييرات:89/03/21
نظرات

  • یکتا:جلب و باور نکربود ممنون از زحمات جبران ناپد
نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر