جمعه 3 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440 - 24 مي 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

دستگيري دوگروهك تروريستي در تهران

وزير اطلاعات خبر داد: دستگيري دوگروهك تروريستي در تهران

وزير اطلاعات از شناسايي و دستگيري دو گروهك تروريستي در تهران به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد.

 

 
 
حجت الاسلام  مصلحي در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: در آستانه سالگرد انتخابات و مقارن با ايام اعلام جنگ مسلحانه منافقين در سال 1360،‌ اين گروهک جنايتکار با هدف انتقام گيري از مردم، گروهك هاي تروريستي خود را فعال كرده و درپي بمب گذاري در چند ميدان شهر تهران بودند.

وي افزود: با اجراي اقدامات گسترده اطلاعاتي در عملياتي غافلگيرانه به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) دو  گروهك تروريستي منافقين شناسايي و افراد اصلي آن قبل از هرگونه تحرکي دستگير شدند. 

وزير اطلاعات گفت: سران اين گروهک جنايتکار با بکارگيري برخي از عوامل داخلي خود فروخته که آموزش هاي لازم تروريستي را در مقر منافقين مستقر در عراق گذرانده و به داخل کشور اعزام شده بودند با حمايت کشورهاي انگليس و سوئد و فرانسه و بهره‌گيري از امکانات ارتباطي اين کشورها، درصدد بودند تا در اين ايام، در چند منطقه مهم و حساس شهر تهران عليه مردم بي گناه و با هدف ايجاد رعب و وحشت، اقدام به انفجار كنند.

مصلحي افزود: آنها قصد داشتند در مراحل بعدي با استفاده از فضاي ايجاد شده، اماکن، خودروها و موتور سيکلت‌هاي متعلق به نيروي انتظامي را با استفاده از مواد تهيه شده به آتش بکشند.

وي گفت: در زمان دستگيري اين افراد، مقاديري مواد ساخت بمب (گوگرد، اکليل، سرنج، بنزين، کوکتل مولوتف آماده و...) کشف شد. 

وزير اطلاعات افزود: يکي از سرگروهك هاي دستگير شده در خوابگاه دانشگاه مستقر شده بود و از امکانات آنجا استفاده مي‌کرد تا رديابي وي ممکن نباشد و در حين دستگيري از داخل خوابگاه، کوکتل مولوتوف آماده کشف شد.

مصلحي افزود: چگونگي ارتباط نامبردگان با عناصر منافق مستقر در خارج کشور( انگليس، فرانسه و سوئد) از راه تلفن و ايميل بوده است و موارد آموزش ساخت بمب را با چت انجام مي‌دادند.

وي گفت: بر اساس اطلاعات اوليه يکي از سرگروهك هاي دستگير شده، پدر و دو عموي وي به علت همکاري و عضويت در گروهک منافقين در اوايل انقلاب معدوم شده‌اند و نامبرده نيز تا به حال دو مرتبه به قرارگاه منافقين مستقر در عراق مسافرت داشته و آموزش هاي لازم را ديده است.

وزير اطلاعات افزود: نفر اصلي گروهك دوم نيز از سال قبل ارتباط مستمر با عناصر منافق داشته و اقدامات زيادي در اغتشاشات بعد از انتخابات با هدايت منافقين داشته است.

مصلحي درباره آخرين وضعيت و فعاليت‌هاي گروهک تروريستي منافقين در داخل کشور هم گفت: بعد از اقدامات تروريستي عناصر منافقين در سال‌هاي78 تا 80 و حمله آمريکا و متحدانش در سال 82 به عراق، اين گروهک با تغيير رويکرد خود درپي زنده نگه داشتن تشکيلات خود در عراق و احياء آن در داخل ايران برآمد.

وي افزود: به همين منظور منافقين از سال 83 با راه اندازي تشکل‌هايي با پوشش هاي فريبکارانه اي مانند دفاع از حقوق بشر، حقوق شهر‌وندي و دفاع از زندانيان سياسي را در دستور کار عوامل خود در داخل قرار داده ‌است.

وزير اطلاعات گفت: آنها در چارچوب فضاي سياسي _ اجتماعي داخل کشور، برنامه‌ريزي گسترده‌اي براي احياء، ترويج و گسترش تفکر خود، جذب نيرو، خبرگيري و جمع آوري اخبار و تلاش براي راه اندازي اغتشاشات و شورش هاي خياباني پيگيري کردند. 

حجت الاسلام حيدر مصلحي افزود: اهدافي که منافقين از اين روش و رويکرد جديد پيگيري مي‌کنند عبارت ‌است از:

1- امکان ارتباط گيري گسترده با جريانات مختلف در کشور در قالب پوشش هاي فريب کارانه از طريق اينترنت، شناسايي و جذب افراد مستعد و بکار گيري آنان در راستاي اهداف خود.

2- جمع آوري اخبار و اطلاعات از داخل در کمترين زمان و هزينه ممکن.

3- درج اخبار و اطلاعات ساختگي منفي به طور روزانه بويژه درباره  نقض حقوق بشر عليه جمهوري اسلامي در سايت‌هاي مرتبط با گروهک و بسط دادن آن به جريانات خبري داخل و خارج از کشور با هدف متشنج و بي‌ثبات نشان دادن اوضاع داخلي کشور 

4- ايجاد بي‌اعتمادي مردم به دولت و القاء يأس و نااميدي ميان مردم
5- تحت فشار قرار دادن دستگاه‌هاي قضايي و امنيتي

6- ايجاد بانک اطلاعاتي از معاندين نظام جمهوري اسلامي و ارتباط گيري غير مستقيم با آنها

7- سياسي کردن برخي از نارضايتي‌ها.

مصلحي گفت:  منافقين در روش هاي جديد عمليات خود براي پياده کردن اهداف گروهک ، از ارتباط گيري بدون ذکر نام استفاده مي كنند.

وي افزود: برنامه منافقين ارتباط و نفوذ در حوزه هاي اجتماعي، فرهنگي، جريانات غير خودي و همگرايي با ساير گروه هاي ضد انقلاب، فعاليت در فضاي سايبري و فعال سازي ظرفيت بالقوه خود (‌خانواده هاي زندانيان آزاد شده منافقين، معدومين و متواريان)، تخليه تلفني با استفاده از پوشش هاي مختلف به جهت به دست آوردن اخبار و اطلاعات مهم داخل کشور و القاء مطالب در راستاي تاثيرگذاري بر افراد و جريانات با هدف ايجاد تفرقه است. 

وزير اطلاعات گفت: جذب افراد مختلف و مخالف هر چند اندک در داخل و خارج از کشور از مهم ترين حوزه هاي فعاليت منافقين است.
 
تهران ، شبکه خبر ، سياسي - سياست داخلي
 
 
تعداد بازديد:1039 آخرين تغييرات:89/03/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر