پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کشاورز موفق از منابع طبيعي حفاظت مي کند

 
 
 
زاهدان - نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: کشاورزي موفق است که از نحوه و چگونگي استفاده صحيح، بهينه و حفاظت از منابع طبيعي و خدادادي بخوبي آگاهي داشته باشد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش ايرنا، آيت الله "عباسعلي سليماني" روز چهارشنبه در مراسم تجليل از کشاورزان نمونه در سازمان جهاد کشاورزي استان افزود: کشاورزي نوعي هنر، علم و تعهد است و هر کس نمي تواند از عهده آن برآيد.
وي ادامه داد: جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان عملکرد خوبي در زمينه عرضه بذر اصلاح شده به کشاورزان دارد و نظارت کارشناسان اين بخش کمک شاياني در ارتقاي کيفيت و نوع محصولات توليدي از زمين هاي استان داشته است.
امام جمعه زاهدان اظهار داشت: حفر چاههاي مختلف، تعمير قنات، مرمت و بازسازي مسيرهاي کشاورزي و توزيع بذرهاي اصلاح شده از مهمترين فعاليت هاي جهاد کشاورزي استان به منظور بالابردن ميزان حاصلخيزي زمين هاي قابل کشت سيستان و بلوچستان است.
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان گفت: کشاورزاني که بتوانند از اين امکانات بخوبي استفاده کنند بدون شک در عملکرد خود نمونه مي شوند.
وي تاکيد کرد: کشاورزان نمونه هميشه سر مزارع خود حضور دارند و بر مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات خود نظارت کامل مي کنند.
نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري درادامه اظهار اميدواري کرد که دولت خدمتگزار بتواند صنايع تبديلي را در کنار خدمات کشاورزي در کشور گسترش دهد.
معاون امور برنامه ريزي و اقتصادي سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان نيز در اين مراسم گفت: اين استان داراي ظرفيت ها و توانمندي هاي بسيار بالا و منحصر به فرد در بخش کشاورزي است.
"رضا نجفي" افزود: سيستان و بلوچستان با وسعتي بيش از 18 ميليون و 700 هزار هکتار با آب و هوايي متغير از گرم و خشک تا معتدل سرد و کوهستاني است که 400 هکتار آن را زمين هاي قابل کشت تشکيل مي دهد.
وي با بيان اينکه سال گذشته سيستان و بلوچستان حدود 40 هزار تن گوشت قرمز توليد کرد گفت: اين استان با افزايش زيرساخت ها توانايي توليد دو برابر مقدار گوشت قرمز پارسال را دارد تا کشور از واردات گوشت تا حدود زيادي بي نياز شود.
او اظهار داشت: تاکنون ساماندهي و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهي بخش کشاورزي استان در قالب شرکت هاي خدمات فني و مشاوره اي، کلينيک هاي گياه پزشکي و به کارگيري ناظران فني انجام شده است.
نجفي گفت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزي امسال در سيستان و بلوچستان141 طرح با حدود 96 ميليارد ريال اعتبار در حال بهره برداري است.
مدير ترويج هماهنگي کشاورزي سازمان جهاد کشاورزي سيستان و بلوچستان نيز در اين مراسم گفت: تجليل از برترين هاي کشاورزي استان با هدف ارج نهادن به توليد کنندگان و به منظور ايجاد رقابت سالم بين توليدکنندگان براي توليد بيشتر و بهتر محصول و الگو قرار دادن کشاورزان نمونه برگزار شده است.
"بهزاد شهرکي" افزود: 44 کشاورز نمونه استاني از بين 181 نمونه شهرستاني در رشته هاي مختلف زراعت، باغباني، دام، شيلات، صنايع تبديلي شيلات، منابع طبيعي و آبخيزداري، تعاون روستايي و دامداري انتخاب شدند.
به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين مراسم که همزمان با ششمين روز از هفته جهاد کشاورزي برگزار شد 44 توليدکننده برتر بخش کشاورزي سيستان و بلوچستان معرفي و با اهداي هدايايي تجليل شدند.
تعداد بازديد:1684 آخرين تغييرات:89/03/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر