چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ايرانيان آتشفشان خاموش نشدني درمقابل تحريم دولتهاي استکباري هستند

 
 
زاهدان_ نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ملت ايران آتشفشاني دائمي و خاموش نشدني از صبر و استواري در مقابل دسيسه ها و تحريمهاي کشورهاي استکباري هستند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار ايرنا، آيت الله "عباسعلي سليماني" در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته در مصلاي قدس زاهدان افزود: ملت ايران با دارا بودن فرهنگ عاشورايي و محرم در مقابل تمام توطئه هاي دشمنان با سربلندي ايستادگي کرده و مي کند.
وي ادامه داد: مردم غيور ايران به دليل داشتن شعور سياسي و فهم بالا از درک مسائل جهاني، سه دهه تحريم را مردانه پشت سر گذاشته اند.
امام جمعه زاهدان اظهار داشت: شعور بالاي ايرانيان موجب شده تا وجب به وجب قامت کشورهاي دنيا را بشناسند و بر نحوه موضعگيري ها و تحريم هاي آنها عليه جمهوري اسلامي آگاه باشند.
سليماني گفت: چين به دنبال منافع ملي خود است و اتحاديه اروپا نيز ابزار دست استکبار محسوب مي شود و روسيه زمين گير در درون باطلاق خود دست پا مي زند و از استقرار پايگاه هاي نظامي آمريکا در کشورهاي همسايه خود به زبوني در آمده است.
وي افزود: متاسفانه روسيه به اساس همين زبوني راي موافق براي تحريم ايران داده و از قطع ارتباط خود با کشورهاي حوزه خليج فارس در رنج است و درون مشکلات خود دست پا مي زند و حتي عرضه خاراندن سرش را نيز ندارد.
او اظهار داشت: سابقه کشورهاي سودجو و فرصت طلب براي ايران و ايرانيان کاملا روشن و مبرهن است و هيچگاه چشم طمع به کمک اين کشورها ندارند و همواره به قدرت خود اتکا مي کنند.
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان تاکيد کرد: ملت ايران از کشورهاي ترکيه و برزيل به خاطر دادن راي مخالف به قطعنامه 1929 تشکر و وضعيت کشور لبنان با توجه به شرايط سياسي وخيم براي دادن راي ممتنع را نيز درک مي کند.
وي گفت: سرمايه و پشتوانه ملت ايران وجود دانشمندان، محققان جوانان، اساتيد دانشگاه ها، فعالان حوزه فيزيک، شيمي، رايانه، رياضي، پزشکي، جغرافيا و معدن و دهها رشته ديگر است که موجب شده ايران اسلامي رتبه هشتم بهره وري از فن آوري صلح آميز هسته اي را بدست آورد.
او با بيان اينکه هيچ کشوري به اندازه ايران در زمينه بازرسي بازرسان آژانس بين المللي اتمي تمکين نکرد، گفت: بازرسان آژانس بيش از دو هزار روز بازرسي از کشور انجام دادند و حتي 30 مورد نيز به صورت سرزده از مراکز نظامي و غيرنظامي کشور بازرسي کردند.
سليماني افزود: تشکل هاي علمي، مردمي و نظامي کشور کمک مي کنند تا ايران بر بلندترين قله هاي علمي پابگذارد و وحدت امت خود را هميشه حفظ کند.
امام جمعه زاهدان تاکيد کرد: کشورهاي غربي و آمريکا توان همنشيني مسالمت آميز هسته اي با جمهوري اسلامي ايران ندارند و ترس آنان ريشه در واقف بودنشان به توان استراتژيکي "ظرفيت رهبري" ايران در منطقه است.
او ادامه داد: همين ظرفيت ايران در منطقه منافع آمريکايي ها را به خطر مي اندازد و مانع رسيدن آمريکا به خواسته هايش از جمله طراحي کردن خاورميانه بزرگ و افزايش ظرفيت امنيت رژيم صهيونيستي، شده است.
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان اظهار اميدواري کرد که ملت ايران قوي تر از گذشته مردانه در مقابل اين تحريم ها ايستادگي کند و همواره سربلند باشد و ظرفيت هاي اقتصادي کشور مانند راه اندازي خط لوله گاز عسلويه به ايرانشهر سيستان و بلوچستان را به دروازه انتقال گاز به سمت پاکستان، هندوستان و در آينده به سمت چين تبدل کند تا چهره محروميت براي هميشه از اين استان نيز زدوده شود.
امام جمعه زاهدان در بخش ديگري از خطبه هاي نماز با اشاره به برکات و ثمرات ماه رجب گفت: ماه رجب دروازه طلايي و ارزشمندي براي مسلمانان است.
وي اظهار داشت: اين ماه فرصت بسيار مناسبي براي انسان هاي تشنه معنويت است تا با استفاده از آن به راحتي بتوانند روح و جان تشنه خود را سيراب کنند.
تعداد بازديد:1317 آخرين تغييرات:89/03/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر