پنج شنبه 2 اسفند 1397 - 16 جمادي الثاني 1440 - 21 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تعدادي از عوامل مرتبط با اقدام تروريستي زاهدان دستگير شدند

 
معاون امنيتي وزير کشور از شناسايي و دستگيري تعدادي از عوامل مرتبط با اقدام تروريستي زاهدان خبر داد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"علي عبداللهي" روز شنبه در گفتگو با خبرنگار سياسي ايرنا با اعلام اينکه تعدادي از کمک کنندگان به عوامل انتحاري جنايت زاهدان شناسايي و تعدادي هم دستگير شده اند، گفت: شناسايي افرادي که به نوعي کمک کننده به عوامل انتحاري بوده اند، همچنان ادامه دارد.
معاون وزير کشور اظهار داشت: وابستگي افرادي که اين عمليات تروريستي را در مسجد جامع زاهدان انجام دادند به گروهک ريگي تقريبا براي ما محرز است.

** سيستم ارتباطي آمريکا در اختيار تروريست هاي زاهدان
وي افزود: البته حمايت آمريکايي ها از نظر ابزار، امکانات و تجهيزات مشهود است زيرا سيستم هاي ارتباطي که در اختيار اين افراد بوده سيستم هاي ساده اي نيست و بيشتر در اختيار سرويس هاي اطلاعاتي پيشرفته دنيا قرار دارد.
عبداللهي افزود: همين مساله بيانگر اين است که ارتباط اين افراد با نيروهاي ناتو که در افغانستان حضور دارند نيز برقرار است و با حمايت و پشتيباني آنان يکسري عناصر فريب خورده را تجهيز مي کنند.
معاون وزير کشور با بيان اينکه هدف آنان ايجاد تفرقه بين شيعه و سني در استان سيستان و بلوچستان است، ادامه داد: در حقيقت اين افراد درصدد به نمايش گذاشتن ناامني در کشورمان هستند.
وي همچنين گفت: هر چند که اين حادثه تلخ بود اما اينگونه حوادث نمي تواند مانع وحدت و انسجام مردم ما شود بلکه آن را افزايش مي دهد؛ کما اينکه ما در تشييع پيکر شهداي مسجد جامع زاهدان اين موضوع را با حضور پرشور مردم کاملا حس کرديم.
معاون امنيتي وزير کشور تصريح کرد: از نظر تاکتيکي اينگونه حرکتهاي تروريستي هيچگونه ارزشي ندارد و افرادي که به اين افراد کمک کرده اند ، حتما شناسايي شده اند و با آنان برخورد خواهد شد.
وي ادامه داد: همانگونه که وزير کشور و رييس جمهور در مصاحبه هاي خود عنوان کرده اند به طور قطع و يقين تمام دستگاه هاي امنيتي و اطلاعاتي کار را تا مراحل نهايي دنبال خواهند کرد و برخورد جدي و شديدي با همه عوامل و عناصري که به نوعي به اين افراد پناه داده و يا کمک کرده اند و در جريان کار آنان بوده اند، خواهد شد.
عبداللهي همچنين تاکيد کرد: برنامه ريزي هايي براي پيشگيري از اينگونه وقايع صورت گرفته است که البته اين اقدامات در گذشته هم بوده است. در حقيقت اين عمليات تروريستي هم لو رفت و آن فرد نتوانست خود را به خيل جمعيت برساند و تلفات انفجار اول خيلي کم بود.
تعداد بازديد:1129 آخرين تغييرات:89/05/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر