یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

بیانیه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر

در محکوميت جنايت تروريستي مسجد جامع زاهدان صورت گرفت :

بيانيه نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور اهل سنت ايرانشهر

نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور اهل سنت ايرانشهر، علما ، معتمدين و ريش سفيدان در بيانيه اي جنايت تروريستي مقابل مسجد جامع زاهدان را محکوم نمودند .

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سيستان و بلوچستان :  در ابتداي اين بيانيه آمده است :
 
انا لله  و انا اليه راجعون
ومن يقتل مومناً متعمداً فجراءُه جهنم خالداً فيها
محضر مبارك ولي امر مسلمين حضرت آيت الله العظمي خامنه اي
 
 
 باري ديگر ، دستان پليد استكبار از آستين نوكران حلقه بگوش آنان بيرون آمد و ملت غيور و متدين و مظلوم استان سيستان و بلوچستان را غرق در ماتم و عزا و اندوه كرد.
 
تاريخ گواهي مي دهد كه سرزمين سيستان و بلوچستان در همه اعصار و قرون متمادي ، همواره سرزمين وحدت و اتحاد و اتفاق بوده است و تفاوت در قوميت ومذهب ، هيچگاه نتوانسته است رشتة اتحاد و همدلي اين ملت را از هم جدا كند ، بلكه اختلاف قوميت و مذهب ، خود تجلي گاه وحدت و اخوت و صميميت اين مردم بر اساس كلمة توحيد و حس وطن دوستي آنان بوده است.
 
عوامل استكبار و كوردلان بي ايمان، هميشه از اين وحدت و همدلي مردم در هراس بوده اند و دنبال ايجاد اختلاف و تفرقه بين صفوف بنيادين و مرصوص مردم شريف اين استان هستند . واين بار، دست پليد استكبار ، از آستين افرادي جاهل و نادان بيرون آمد و ساحت مقدس مسجد و خانة خدا را به خون انسانهايي مظلوم و بي گناه ، رنگين كرد.
 
در ادامه بيانيه خطاب به مزدوران آمده است : اين مزدوران استكبار بدانند كه هيچ جايگاهي در بين علماء و معتمدان و مردم اين استان ندارند و جنايت آنان، خيانتي بزرگ به ملت و در راستاي ضربه زدن به وحدت و همبستگي شيعه و اهل سنت است كه با هوشياري آحاد مردم و آگاهي روحانيت شيعه و اهل سنت و معتمدين شريف ، توطئه هاي آنان ، نقش بر آب خواهد شد و آن جانيان هم نمي توانند با اين طرحهاي استكباري و ترورهاي كور و كشتن مردم مظلوم ، به اهداف استكبار كه ايجاد تفرقه قومي و مذهبي در بين مردم است ، برسند.
 
علماء و روحانيت شيعه و اهل سنت شهرستانهاي ايرانشهر و سرباز و دلگان ، همراه با معتمدين و مسئولين و مردم شريف اين خطه از ميهن اسلامي ، ضمن اعلام انزجار از حركات مذبوحانة گروهك هاي تروريست و حاميان استكباري آنان ، با رهبر معظم و فرزانة انقلاب عهد و پيمان مي بندند كه پاسدار خون شهداي اين حادثه بوده و از اصل اخوت و برادري و دوري از تفرقه به حكم آية قرآن كه فرمود: واعتصمو بحبل الله جميعا و لا تفرقوا، حفاظت خواهند نمود و به صراحت اعلام مي دارند كه مزدوران استكبار و خائنين به اين ملت ، هيچ جايگاهي در بين مردم شريف اين استان ندارند و اعمال ننگين و جنايت آنان به شدت محكوم مي باشد .
 
در پايان بيانيه آمده است : ضمن درخواست علّو درجات براي شهداء و صحت و عافيت مجروحين اين حادثه و عرض تسليت به آن رهبر فرزانه و ملت شريف ايران اسلامي خصوصاً مردم استان سيستان و بلوچستان از دستگاههاي امنيتي و قضايي انتظار داريم همانند گذشته با قاطعيت و سرعت ، با عوامل و مزدوران استكبار و گروهگ مزدور برخورد شديد نموده تا موجب خوشحالي مردم استان و خانواده معظم شهداء و جانبازان شود.
 
و سيعلم الذين ظلمو اي منقلب ينقلبون
 نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور اهل سنت ايرانشهر
ائمه جمعه و جماعات و روحانيت شيعه و اهل سنت
طلاب ، اساتيد  و مديران مدارس ديني اهل سنت شهرستانهاي ايرانشهر و سرباز
معتمدين و سران قبايل و طوايف شهرستانهاي ايرانشهر ، سرباز و دلگان
 
 
 
روابط عمومي استان


 

تعداد بازديد:1394 آخرين تغييرات:89/05/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر