یکشنبه 2 ارديبهشت 1397 - 6 شعبان 1439 - 22 آپريل 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

در صورت تعرض اسراييل به ارتش لبنان؛مقاومت دست تجاوزگر را قطع مي کند

سيد حسن نصرالله:

در صورت تعرض اسراييل به ارتش لبنان؛مقاومت دست تجاوزگر را قطع مي کند

 

بيروت- "سيدحسن نصرالله" دبيرکل حزب الله لبنان تاکيد کرد:در هر مکاني که دشمن صهيونيستي به ارتش لبنان تجاوز کند و مقاومت در آنجا حضور داشته باشد ساکت نخواهد بود و دست تجاوزگر اسراييلي را قطع خواهد کرد.
به گزارش ايرنا از بيروت،"سيد حسن نصرالله" سه شنبه شب در چهارمين سالگرد پيروزي مقاومت در جنگ سال 2006 و در جشن بزرگ موسوم به "پيروزي الهي" در ورزشگاه الرايه در جنوب بيروت افزود: از پايان جنگ سال 2006 اسراييل تاکنون به تجاوز خود به حاکميت لبنان ادامه داده و بيش از هفت هزار بار حريم لبنان را نقض کرده است.
وي تصريح کرد : در تجاوز امروز اسراييل به جنوب لبنان و آنچه که در مرز فلسطين اشغالي رخ داد شاهد مقابله قهرمانانه ارتش لبنان بوديم و از لحظه اول حمله اسراييل به ارتش لبنان در جنوب، مقاومت با حالت آماده باش و حفظ خويشتن داري به رييس جمهور؛نخست وزير و رييس مجلس لبنان اعلام کرد که تحت اختيار ارتش لبنان و در کنار آن است.
سيد حسن نصرالله اظهار داشت :لبنان از هر نوع تجاوز به يک وجب از خاک خود ؛ گذشت نمي کند؛ از کسي ترس ندارد و ارتش لبنان شجاعانه با ارتش اسراييل جنگيد و موجب وحشت نظاميان اسراييلي شد.
دبيرکل حزب الله خاطرنشان کرد: مقاومت آماده و همراه ارتش لبنان است و مردم نيز در شهرک هاي مرزي در خاک لبنان راسخ هستند و ترسي از اسراييل ندارند.
وي در باره ادامه تجاوزهاي اسراييل گفت: بمب هاي خوشه اي اسراييل روزانه از مردم جنوب لبنان قرباني مي گيرد و مقاومت طي چهار سال گذشته 52 هزار بمب خوشه اي را خنثي و ارتش لبنان هم 200 هزار بمب خوشه اي را خنثي کرده است.
سيد حسن نصرالله نفوذ اسراييل در شبکه مخابرات لبنان را گسترده دانست.

**اسراييل حريري را ترور کرد
دبيرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود با بيان اينکه "اسراييل؛" رفيق حريري" نخست وزير اسبق لبنان را ترور کرده است"؛ گفت که در سخنراني دوشنبه 18 مردادماه خود دلايل محسوسي را ارايه خواهد کرد که نقش اسراييل در ترور رفيق حريري را ثابت مي کند.
وي افزود: اسراييل از سال 1993 زماني که بين حزب الله و رفيق حريري اختلاف سياسي وجود داشت توسط مزدوران خود به حريري چنين وانمود کرد که مقاومت درصدد ترور وي است؛ اکنون ناگزير هستيم اسرار مهمي در باره مهمترين عمليات مقاومت اسلامي در لبنان را فاش کنيم.
سيد حسن نصرالله خاطرنشان کرد: سکوت در برابر جاسوسان اسراييلي در لبنان يک اشتباه بزرگ است و خواهان تسريع در اعدام مزدوران اسراييلي هستيم .
وي تصريح کرد: شناسايي مزدوران اسراييلي ضربه بزرگي به اسراييل بود و بايد به اين کار ادامه داد و مقاومت در خدمت دستگاههاي امنيتي لبنان است زيرا اسراييل بدون مزدوران خود مانند انساني نابينا است.
دبيرکل حزب الله لبنان در باره استراتژي دفاعي گفت:بايد استراتژي دفاعي و آزاديبخش را وضع کنيم زيرا هنوز بخش هاي بزرگي از خاک لبنان در اشغال اسراييل است.
سيد حسن نصرالله افزود: لبنان؛ ارتش ؛ مردم و مقاومت را در اختيار دارد ، تجربه اي که توانست موجب پيروزي لبنان بر اسراييل شود.

**ابراز خرسندي از سفر احمدي نژاد به لبنان
دبيرکل حزب الله از سفر پادشاه عربستان ، رييس جمهوري سوريه و امير قطر به لبنان ابراز خرسندي کرد و گفت: از هم اکنون به"محمود احمدي نژاد" رييس جمهوري اسلامي ايران براي سفر به لبنان پس از عيد فطر خوش آمد؛ مي گوييم.

**شروع جنگ جديدي از سوي اسراييل در آينده نزديک بعيد است
سيدحسن نصرالله در ادامه سخنراني خود خاطرنشان کرد: احنمال شروع جنگ جديدي از سوي اسراييل در آينده نزديک بعيد است اما احتمال آن همچنان وجود دارد.
وي افزود: اسراييل ماهيت خصمانه اي دارد و نياز به بهانه براي شروع جنگ ندارد و مسئوليت ما لبناني ها است که با احتياط عمل کنيم.
دبيرکل حزب الله تصريح کرد: آنچه که موجب نگراني است مربوط به هنگامي است که آنان براي فلسطيني ها چيزي را تدارک ديده باشند آن وقت بايد براي لبنان ترسيد.
سيد حسن نصرالله در مورد امکانات هوايي مقاومت گفت: همچنان سياست "ابهام سازنده" را دنبال مي کنيم تا دشمن صهيونيستي سر درگم باقي بماند و نداند که مقاومت چه چيزي براي حمايت از لبنان در اختيار دارد.
وي درباره جنگ سال 2006 اسراييل عليه لبنان خاطرنشان کرد:يک شخصيت برجسته عربي به من گفت که تصميم بين المللي بر نابودي مقاومت بود اما مقاومت با پايداري خود توانست اراده خود را بر جهان تحميل کند.
دبيرکل حزب الله لبنان اظهارداشت:اسراييل درانتظار نابودي مقاومت و از هم پاشيدن ارتش و ايجاد ناراضايتي مردم جنوب و بقاع عليه مقاومت بود اما شما مردم که شريفترين انسان ها هستيد؛تسليم نشديد و در کنار مقاومت ايستاديد.
سيد حسن نصرالله افزود:يک شخصيت برجسته عربي به نقل از"جان بولتون" نماينده اسبق آمريکا در سازمان ملل براي من بيان کرد که بولتون گفته است " دوستان اسراييلي به ما ابلاغ کردند که ناتوان از ادامه جنگ هستند و ادامه جنگ يک فاجعه است".
وي تصريح کرد: يک مسوول عربي نيز براي من نقل کرد که شما جنگ را متوقف و اراده خود را به جهان تحميل کرديد
تعداد بازديد:966 آخرين تغييرات:89/05/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر