دوشنبه 29 مهر 1398 - 22 صفر 1441 - 21 اكتبر 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

افزايش 36 درصدي صادرات آمريكا به ايران در ماه نخست تحريم‌ها

فارس گزارش مي‌دهد:عدم پايبندي آمريكا به تحريم‌هاي خودخوانده
 
افزايش 36 درصدي صادرات آمريكا به ايران در ماه نخست تحريم‌ها

خبرگزاري فارس: به‌رغم فشار واشنگتن به متحدان خود براي اجراي تحريم‌هاي يك جانبه عليه ايران صادرات آمريكا به ايران در ماه ژوئيه نسبت به ماه قبل از آن 36 درصد افزايش يافت.

 


به گزارش گروه اقتصاد بين الملل فارس دفتر آمار آمريكا جديدترين آمار مربوط به مبادلات تجاري اين كشور با ايران را كه مربوط به ماه ژوئيه،تير مي باشد منتشر كرده است.
بر اساس اين گزارش آمريكا در ژوئيه 2010، 13 ميليون دلار كالا به ايران صادر كرد كه اين رقم نسبت به ماه قبل از آن 36درصد افزايش داشته است. در ماه ژوئن ارزش صادرات اين كشور به ايران 9.5 ميليون دلار اعلام شده بود.
در حالي صادرات آمريكا به ايران طي ماه ژوئيه افزايش داشته است كه اين ماه نخستين ماه اجراي تحريم‌هاي يك جانبه آمريكا عليه ايران بوده است. اگرچه حجم صادرات آمريكا به ايران رقم قابل توجهي را شامل نمي‌شود اما تحليلگران افزايش صادرات آمريكا به ايران در نخستين ماه اجراي تحريم‌هاي يك جانبه و به رغم فشار واشنگتن به متحدان خود براي اجراي اين تحريم‌ها را شايان توجه ارزيابي مي‌كنند.
بر خلاف صادرات،واردات آمريكا از ايران در ماه ژوئيه با كاهش 17 درصدي مواجه شده است و از 5.4 ميليون دلار در ماه قبل به 4.5 ميليون دلار طي اين ماه رسيده است.
حجم كل مبادلات دو كشور در ماه ژوئيه نيز 17.5 ميليون دلار اعلام شده است كه اين رقم نسبت به ماه قبل از آن 17 درصد رشد داشته است. در ماه ژوئن مبادلات دو كشور به 14.9 ميليون دلار رسيده بود.
بر اساس گزارش فارس به نقل از دفتر آمريكا مبادلات دو كشور در هفت ماهه منتهي به ژوئيه سال جاري ميلادي با كاهش 17 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل به 155.3 ميليون دلار رسيده است. صادرات آمريكا به ايران در اين مدت با كاهش 23 درصدي به 115.8 ميليون دلار و واردات از ايران با كاهش 7 درصدي به 39.5 ميليون دلار رسيده است.

تعداد بازديد:931 آخرين تغييرات:89/06/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر