چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 15 ذي الحجه 1441 - 5 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حواشي تشييع شهداي انفجار چهارشنبه

صبح امروز پيکر شهداي حمله تروريستي چهارشنبه زاهدان بر روي دست هاي مردم قدردان زاهدان برگزار شد، متعاقب آن، که  جمع کثير و بي‌نظيري از هموطنان در آن حضور يافته بودند، شهدا براي خاکسپاري به زادگاه خود منتقل شدند. پيكر يازده نفر براي خاکسپاري به زابل حمل شد که در بخش هاي مختلف اين شهرستان به خاک سپرده شدند.

پيکر پاک دو تن از شهدا (حمزه صياد اربابي و آذره) در گلزار شهداي حضرت رسول اکرم(ص) شهر اديمي به خاک سپرد.
در آيين به خاک سپاري اين دو تن، سيد صادق حسيني طباطبايي، يکي از نمايندگان سيستان و بلوچستان در مجلس شوراي اسلامي، قصد ايراد سخن داشت که با واکنش شديد مردم مواجه شد. برخي از عزاداران براي ممانعت از سخنراني وي، مبادرت به قطع سيم بلندگو کردند و برخي ديگر نيز با صدايي بلند به وي و ديگر مسؤولين اعتراض کردند. پس از اين برخورد با نماينده سيستان جمع زيادي از مردم در شعارهايي در اعتراض به مسؤولين، خواستار برخورد جدي با عوامل ناامني در استان شدند و به مسؤولان در اين زمينه هشدار دادند.
گفتني است مردم پس از اعتراض به نماينده سيستان و ديگر مسؤولين به عزاداري و سينه زني پرداختند و ياد شهداي حمله تروريستي چهارشنبه زاهدان را گرامي داشتند. در فاجعه تروريستي چهارشنبه كه در زاهدان رخ داد هوشياري و عكس العمل به موقع مردم سبب دستگيري برخي تروريست ها شد.گفتني است بيش از شصت نفر شهيد در گلزار شهداي حضرت رسول اکرم مدفون شده اند که دو تن از آنان از شهداي فاجعه تروريستي تاسوکي مي باشند.

صبح امروز دکتر شهرياري، نماينده زاهدان در تشييع پيکر شهداي فاجعه تروريستي زاهدان در سخنان شديداللحني گفت:

با سلام خدمت مردم شهيدپرور. ابتدا غيرت و از جان گذشتگي شهيد (مسلم) کيخا را تحسين مي کنم و او را اسوه قرار مي‌دهم. سپس براي تمامي اين مسؤولان به خصوص سردارها و سرهنگ هايي که در اين محل حضور دارند، ابراز تأسف مي کنم. حاشا به غيرت مسؤولان! حاشا به غيرت خودم که اين گونه در جلو چشمانمان عزيزانمان را مي کشند! بياييد ما را بکشيد. ما آماده شهادتيم. حاشا به غيرت مسؤولان و آفرين به شجاعت مردم.»

نوري ، فرماندار زاهدان هم در سخناني که با مخالفت مردم مواجه شد، گفت: با سلام خدمت مردم هميشه در صحنه. کاش مي‌مردم و اين صحنه ها را نمي ديدم. کاش در آن زمان (زخمي شدن در فاجعه تروريستي تاسوکي در 24 اسفند 1384) دعاي شفاعت مند شما مردم نبود و من هم اکنون زنده نبودم تا اين گونه شرمنده نبودم.
وي در پاسخ به اعتراض گروهي گفت:اگر با استعفاي من مشکلي حل ‌شود، من حاضرم استعفا دهم. اما بعد از شفايي که خدا به من داد با اين بدن تکه تکه آمدم که تا آخرين توان در خدمت مردم باشم و حال اين گونه عزيزانمان را بکشند. من شرمنده شما مردم هستم و همچنين آرزوي نابودي اين چنين افرادي را دارم.

تعداد بازديد:1176 آخرين تغييرات:85/11/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر