چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

تحريم‌,در برابر اراده ملتها کارايي ندارد

رييس مجلس شوراي اسلا‌مي ايران تاکيد کرد:سلاح تحريم در برابر اراده ملتها کارآيي ندارد و ملت ايران از حقوق مسلم و قانوني خود در مقابل زورگوييها صرف نظر نخواهد کرد .

 
غلامعلي حدادعادل عصر امروز جمعه در جمع خبرنگاران رسانه‌هاي اندونزي گفت:ما از تحريم استقبال نمي کنيم و بر اين باوريم که با مذاکره موضوع هسته‌اي ايران حل و فصل مي شود.

وي تاکيد کرد: امريکاييها به دنبال بهانه‌اي هستند تا به ايران فشار وارد کنند اما به نتيجه اي نخواهند رسيد.

رييس مجلس شوراي اسلامي ايران با بيان اينکه اين اروپاييها بودند که مذاکرات را متوقف کردند بازگشت آنها به ميز مذاکرات هسته‌اي ايران را خواستار شد.

وي با بيان اين مطلب که فعاليتهاي هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران در چارچوب مقررات آژانس بين المللي انرژي اتمي بوده است گفت: درهاي تاسيسات هسته‌اي ايران همواره به روي بازرسان آژانس باز بوده و براساس اعلام مديرکل آژانس حتي يک مورد انحراف از مقررات آژانس مشاهده نشده است.

رييس مجلس شوراي اسلامي ايران با اشاره به تفاوت فاحش مسئله تسليحات هسته‌اي کره شمالي با برنامه هاي هسته‌اي ايران گفت:کره‌شمالي بارها اعلام کرده که بمب هسته‌اي در اختيار دارد و حتي آزمايش هسته‌اي انجام داد اما جمهوري اسلامي ايران به طور قاطع و مستدل اعلام کرده است قصد ساخت سلاح هسته‌اي ندارد.

وي از کاهش تنش در عرصه بين المللي استقبال کرد و گفت: اگر امريکاييها مسئله هسته‌اي کره شمالي را با وجود تفاوت آشکار آن با بحث هسته‌اي ايران با مذاکره حل کردند , بنابراين موضوع هسته‌اي ايران هم به راحتي قابل حل است مگر اينکه امريکاييها نخواهند اين مناقشه حل و فصل شود.

رييس مجلس شوراي اسلامي ايران در پاسخ به سوالي درخصوص عملکرد ووظايف سازمان کنفرانس اسلامي در زمينه تحولات جهان اسلام گفت اين سازمان هم‌اکنون براي خنثي کردن توطئه دشمنان در ايجاد اختلاف ميان شيعه‌و سني , دفاع از مسجدالاقصي و حمايت قاطع از ايران مسئوليت‌سنگيني برعهده دارد.

حداد عادل افزود از دبيرکل سازمان کنفرانس اسلامي انتظار داريم‌که با استفاده از قدرت جهان اسلام از حق ايران براي استفاده ازانرژي هسته اي دفاع کند.

رييس مجلس درباره تفرقه افکني دشمنان اسلام ميان مسلمانان گفت‌شيعه و سني از آغاز اسلام تاکنون در کنار هم بوده‌اند و آنچه در عراق مي گذرد توطئه‌اي است تا ايستادگي مردم اين کشور عليه اشغالگران را به جنگ داخلي تبديل و مقاومت ملت عراق را تضعيف کنند.

حداد عادل گفت: در مسئله فلسطين هم صهيونيستها تلاش مي کنند مبارزه فلسطينيان با رژيم صهيونيستي را به تقابل فلسطينيها با يکديگر تغيير دهند.

وي با محکوم کردن اقدام رژيم اشغالگر قدس در تخريب مسجدالاقصي تصريح کرد,همه جهان اسلام بايد به اين اقدام تجاوزکارانه واکنش نشان دهند و کشورهاي اسلامي بايد از قبله اول مسلمانان دفاع کنند و بطور قطع مسلمانان فلسطين اجازه نمي دهند صهيونيستها به جنايتهاي خود ادامه دهند.

وي در پاسخ به سوالي در مورد حادثه تروريستي در زاهدان اين جنايت را توطئه دشمنان اسلام دانست و گفت:اين توطئه با هدف اختلاف افکني و ايجاد ناامني در داخل ايران انجام شده است اماملت ما در مقابل اين توطئه ها هشيار هستند.

رييس مجلس شوراي اسلامي ايران در پاسخ به سوالي در زمينه‌اقدامات انجام شده براي گسترش روابط اقتصادي ايران و اندونزي گفت: در حال حاضر زمينه مناسب براي اجراي سه طرح بزرگ مشترک فراهم شده و در آينده‌اي نزديک مناسبات اقتصادي دو کشور تحولات چشمگيري خواهد يافت.

حداد عادل همچنين با اشاره به امضاي قرارداد ساخت کارخانه توليدکود شيميايي در ايران با مشارکت اندونزي که امروز انجام شد و نيز احداث پالايشگاه در اندونزي با همکاري ايران‌, اين طرح ها را نمونه‌اي از عزم دو کشور براي سرمايه گذاري مشترک دانست و ابراز اميدواري کرد, با شناسايي فرصتهاي دوطرف , مناسبات تجاري و اقتصادي تهران‌,جاکارتا هرچه بيشتر گسترش يابد.

رييس مجلس شوراي اسلامي يکي از موانع گسترش مناسبات اقتصادي ايران و اندونزي را دوري مسافت و نبود خط هوايي ميان دو کشور دانست و از آمادگي ايران براي برقراري روزانه يک پرواز از تهران به جاکارتا خبر داد.

حداد عادل در بخش ديگري از اظهارات خود پيروزي انقلاب اسلامي درايران را ناشي از ايمان مردم به خدا , رهبري حضرت امام خميني " ره " و وحدت و همبستگي ملت دانست و افزود:امروز هم مردم ايران تحت فرمان حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب به سوي اهداف متعالي پيش مي روند .
تعداد بازديد:962 آخرين تغييرات:85/11/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر