پنج شنبه 12 تير 1399 - 10 ذي القعده 1441 - 2 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

داوری، همسرم را گرفت

داوري، همسرم را گرفت

بخش ورزشي-مرتضي کريمي کمک داور معروف دربي که به گفته پرسپوليسي‌ها گل صد در صد اين تيم را مردود اعلام کرد، جايي براي درد دل يافت. او بعد از دربي 8 روز سخت را پشت‌سر گذاشت و به گفته خودش «شاهد انواع و اقسام تهديدها» بود.

 


داوري آفسايد در دربي

او را مي شناسيد الان ديگر يکي از چهره هاي معروف داوري کشور شده است و خوب البته از داوري دل خوشي که ندارد هيچ نفرينش هم مي کند، داوري را بدترين شغل مي داند، او فرصت هاي گل حريفان را دليل اين مدعا مي داند، بازي هايي که حتي تيم مدعا با آن گل هم شايد باز هم بازنده ميدان مي بود، اما تهديدها از طرف هواداران تيم هاي بازنده است که او را به اين جا رسانده.
چرا نمي توانيم داوري را جزء فوتبال ببينيم و اشتباهات داوري را حتي در صورتي که به نفع ما نبود، قبول کنيم، شايد بگوييد که بعضي اشتباهات نابخشودني است، اين را قبول دارم ولي براي آن اشتباهات حتي خود داوران هم براي خود مجازات هايي را تعيين کرده اند و براي جامعه داوران نيز اصلا خوب نيست تا از داوري حمايت کنند که اشتباهات فاحشي دارد.
کريمي در همايش فوتبال و رسانه وقتي پشت تريبون نشست، حرف‌هايي به زبان آورد اما شاهدان زماني روي صندلي خود تکاني خوردند که او سوئيچ موتورش را از روي ميز برداشت و گفت: «اين تمام دارايي من از داوري است.» وقتي حرف‌هاي کريمي به پايان رسيد حاضرين که تحت تأثير درددل‌هاي او قرار گرفته بودند، بلند شدند و برايش کف زدند. آنها در عين حال اين جملات کريمي را در ذهن مرور مي‌کردند: «21 سال پيش کاش قلم پاهايم مي‌شکست و داوري را شروع نمي‌کردم.
داوري آفسايد در دربي
يادم مي‌آيد چند سال پيش بازي تربيت يزد و صبا را قضاوت مي‌کردم. بعد از اين بازي گفتم هر مادري که مي‌خواهد بچه‌اش را نفرين کند بگويد الهي داور شود. همين آقاي پيرواني (نيم‌نگاهي به مربي استيل‌آذين مي‌اندازد) گفت: «اتفاقاً بدترين نفرين اين است که بچه‌ها گير داوران بيفتند.»
من اين گل را از روي تعصبم آفسايد اعلام نکردم
او درباره دربي و اشتباهي که کرده بود، گفت: «من آن روز در صحنه آفسايد به محض ارسال فشنگچي، نوري را ديدم که در آفسايد بود. من داشتم بازيکن را مي‌ديدم و سريعاً پرچم زدم. غير از آن صحنه آفسايد باور کنيد دربي آسان‌ترين روز کاري من بود و شايد تنها در صورتي سخت مي‌شد که آن گل را مردود اعلام نمي‌کردم.
ولي شما به يک موضوع توجه کنيد. از لحظه آفسايد تا پايان بازي 90دقيقه زمان بود. اين نمي‌شود که چون ما گل بزنيم ادعا کنيم برنده بازي هستيم. اگر اينطور بود، استقلال بايد برنده دربي قبلي مي‌شد چون گل اول را زده بود.» کريمي به اين جمله اشاره کرد که آبي يا قرمز بودن تمام مردم ايران يک دروغ است: «من اين گل را روي تعصبم آفسايد اعلام نکردم.
داوري آفسايد در دربي
اينکه شما بگوييد همه در ايران آبي هستند يا قرمز، دروغ است. من هنوز مي‌گويم روي آن صحنه درست پرچم زدم چون آفسايد ديدم. 50 سال ديگر هم که کارشناسان بگويند اشتباه کردي، من مي‌گويم در يک صدم ثانيه پرچم زدم. باور کنيد بعد از دربي من سختي‌هاي زيادي کشيدم. کلي تهديد شدم. شب بازي به خانه سعيد مظفري‌زاده رفتم. مادرم با دخترم تنها بود و مدام زنگ مي‌زدند چرا نمي‌آيي، ما نگرانيم. يکسري بابت اين تصميم خوشحال بودند، يکسري پول خون من را جمع کرده بودند.
همين دو روز پيش يکي از بدترين صحنه‌هاي عمرم را مشاهده کردم. مصدوميتي داشتم که قرار شد بروم استخر. باورتان مي‌شود دربان استخر من را به داخل راه نداد؟» او به دردل‌هاي پاياني رسيد؛ وقتي که داشت درباره گذشته از دست رفته‌اش حرف مي‌زد: «من همه چيزم را سر داوري از دست دادم. رئيس دفتر محسن رضايي در تشخيص مصلحت نظام بودم. به خاطر داوري نشد بمانم. در بنياد شهيد بودم که باز داوري به کارم ضربه زد. اين بار هم خواستم در دوره آقاي زريبافان برگردم به اين بنياد که بازهم نشد. من به خاطر داوري همسرم را از دست دادم. او اهل روسيه بود و يک روز گفت براي زندگي به آذربايجان برويم. من گفتم بايد در ايران داوري کنم، کارم است. ولي او رفت و من را با بچه‌اي يکساله تنها گذاشت.»
منبع:خبرآنلاين/خبرورزشي 
تعداد بازديد:1404 آخرين تغييرات:89/08/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر