پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398 - 19 شعبان 1440 - 25 آپريل 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دستگير ي سه عضو گروهك جند الشيطان

دستگير ي سه عضو گروهك جند الشيطان

مدير كل اداره اطلاعات سيستان و بلوچستان از دستگيري سه عضو گروهك تروريستي جندالشيطان كه در جريان انفجار مسجد جامع زاهدان نقش اساسي داشتند خبر داد.

 

 

 

 

وي روز سه شنبه به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: دستگيري اين افراد تروريست با انجام اقدامات اطلاعاتي و همكاري مردم صورت گرفت و فريب خوردگان تحويل دستگاه قضايي شدند.

وي افزود: افراد دستگير شده وظيفه تهيه وسايل و امكانات مورد نياز، انتقال جليقه هاي انفجاري به زاهدان، آماده سازي و توجيه دو فرد انتحاري همچنين ارسال خبر عمليات كور خود را به گروهك بر عهده داشتند.

عضو شوراي تامين سيستان و بلوچستان گفت: سه تروريست دستگير شده پيش از اقدام كور خود طي چند مرحله به صورت غير مجاز وارد يكي از كشورهاي همسايه شده و آموزش هاي لازم را براي جذب فريب خوردگان و فعاليت هاي ضد امنيتي فرا گرفتند.

وي افزود: افراد دستگير شده قرار بود در تير ماه گذشته در جلسه يكي از سران طوايف سيستان و بلوچستان دست به اقدام تروريستي بزنند اما به دليل برقراري امنيت جلسه ناكام ماندند.

مدير كل اطلاعات سيستان و بلوچستان گفت: يكي از افراد دستگير شده طلبه مدرسه ديني در زاهدان بوده است و متاسفانه در اين پوشش تحركات ضد امنيتي از قبيل ترغيب هم كلاسيهاي خود براي جذب در گروهك تروريستي داشته است .

وي خاطرنشان كرد: اتفاقاتي از اين نمونه ضرورت هوشياري هر چه بيشتر مديران و اساتيد مدارس ديني اهل سنت را بيشتر كرده است تا با روشنگري و توجيه جوانان توطئه هاي دشمنان براي ناامني را ناكام سازند.

وي گفت: توزيع كتاب هاي ضاله و لوح هاي فشرده ( CD ) انحرافي و محرك در بعضي از مدارس ديني اهل سنت باعث فريب عده اي و سوء استفاده دشمنان شده است .

وي همچنين گفت: برخورد با عوامل ناامني و گروهك تروريستي با جديت در دستور كار است و هر گونه اقدام كور پاسخ عبرت آموزي براي فريب خوردگان و عناصر بيگانه خواهد داشت.

مدير كل اطلاعات سيستان و بلوچستان افزود: در عين حال معدود بازماندگان گروهك مي توانتد با اظهار ندامت و دريافت امان نامه خود را تسليم كنند و به آغوش مردم بازگردند. 
تعداد بازديد:2530 آخرين تغييرات:89/08/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر