چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 15 ذي الحجه 1441 - 5 آگوست 2020
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

کارگردان «تايتانيک» مدعي کشف قبر مسيح

فيلمسازان و پژوهشگران يک فيلم مستند روز دوشنبه، هفتم اسفند ماه، اعلام کردند: دو جعبه سنگي در اختيار دارند که احتمالا حاوي استخوان‌هاي عيسي مسيح و مريم مجدليه است.

سازندگان فيلم مستندي به نام «قبر گمشده عيسي» که از شبکه «ديسکاوري» پخش شد مي‌گويند: شواهد کافي در اختيار دارند که ثابت مي‌کند عيسي مسيح با مريم مجدليه ازدواج کرده و صاحب يک فرزند به نام يهودا شده است.

اين ادعا اصول عقايد مسيحيت را که طبق آن عيسي مسيح دفن نشده و به آسمان صعود کرده است را زير سوال مي برد.
به گزارش آسوشيتدپرس، «جيمز کامرون» توليد کننده اين فيلم که خالق فيلم‌هاي موفقي از جمله «ترميناتور» و «تايتانيک» بوده، مي‌گويد: اين قبر در سال ۱۹۸۰ کشف شد و مي‌تواند حاوي استخوان‌هاي عيسي باشد.

به گفته «سميچا جاکوبوويچي» فيلم ساز کانادايي که اين فيلم مستند را کارگرداني کرده است، نام هاي عيسي، مريم، متي، جوزف و مريم مجدليه و يهودا پسر عيسي بر روي در اين جعبه هاي سنگي حک شده است. به گفته تهيه کنند گان اين فيلم، اين اسامي نام اعضاي خانواده مسيح است.
به نوشته نيويورک تايمز، اين کشف از سوي بسياري از باستانشناسان با شک و ترديد مواجه شده است.

از سوي ديگر خبرگزاري فرانسه گزارش داد که آرون برودي، از باستاشناسان و پژوهشگران مدير دانشکده «پاسفيک مذهب» مي گويد که وجود اين گونه قبرها در منطقه معمول بودند.

آموس کلونر، استاد باستاشناسي در اسرائيل که در مورد اين قبر ده سال پيش تحقيق کرده مي گويد: هيچ مدرکي وجود ندارد که بگوييم اين قبر عيسي مسيح است.
وي مي گويد که اين يک قبر عادي در قرن اول ميلادي است و تشابه اسامي نيز تصادفي است.

اين استاد باستانشناسي مي گويد: از کجا معلوم که ماريا همان مجدليه است و يهودا اسم پسر عيسي باشد.
وي مي افزايد اين اسامي در آن زمان بسيار معمول بودند.

چند سال پيش کتابي پرفروش با عنوان «کد داونچي» به بازار آمد که محور اصلي آن بر ازدواج عيسي و مريم مجدليه استوار بود.
اين کتاب در محافل مسيحيت بسيار جنجال ساز شد چرا که بر اساس اعتقادات مسيحيان، عيسي با کسي ازدواج نکرده و پس از مصلوب شدن نيز جسم و روح وي به آسمان پرواز کرده است.

تعداد بازديد:1329 آخرين تغييرات:85/12/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر