شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مرزهای امن ارتقاء امنیت

مرزهاي امن ارتقاء امنيت

كنترل دقيق مرزها به نفع ما و كشورهاي همسايه است و مرزهاي امن موجب ارتقاء امنيت در داخل كشور مي شود.

 

 

 
 
سرتيپ 'اسماعيل احمدي مقدم' روز دوشنبه در حاشيه مراسم پاياني رزمايش همت مضاعف در منطقه مرزي ميرجاوه از توابع شهرستان زاهدان به خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: پيام اين رزمايش همكاري براي تامين امنيت مرزهاي مشترك ما با كشورهاي همسايه است.

وي همكاري مشترك مرزي ايران با پاكستان و افغانستان را مطلوب ارزيابي كرد و افزود: در عين حال شرايط امنيتي كشورهاي همسايه به گونه اي است كه نمي توان از آنها توقع زيادي داشت .

وي با اشاره به حضور هوشيارانه مرزبانان در همه صحنه ها افزود: با تقويت بيشتر مرزباني ناجا توسعه پايدار مردمي در استانهاي مرزي خصوصا مناطق محروم نهادينه مي شود .

وي با اشاره به اقدامات خوب دولت در زمينه عمران، اشتغال و اقتصاد گفت: مرزباني ناجا امنيت پايدار را به ارمغان آورده است تا دولت بهتر بتواند به بالندگي و شكوفايي همه مناطق كمك كند.

فرمانده ناجا افزود: مردم سيستان و بلوچستان بعضا هدف كور تروريست ها قرار مي گيرند و اين رزمايش نشان داد مرزبانان با تمام توان آماده حفاظت از ميهن اسلامي و مردم هستند.

وي سنجش توان نيروهاي مرزباني را از جمله ديگر اهداف رزمايش همت مضاعف عنوان كرد.

احمدي مقدم گفت: مطابق ارزيابي اوليه مرزبانان ناجا حاضر در اين رزمايش از آمادگي نظامي و جسماني و روحيه بالايي برخوردارند.

وي گفت: تا پايان برنامه پنجم كشور و با استقرار و تقويت نيروها و انسداد كامل مرزها شاهد تحقق اهداف برنامه هاي ناجا خواهيم بود .

وي با اشاره به سلاح هاي بيهوش كننده كه در اختيار مرزبانان قرار گرفته است، افزود: پليس حرفه اي بايد بتواند با ابزارها، تجهيزات و تكنولوژي جديد هزينه ماموريت هاي خود را به حداقل برساند .

او گفت: براي دستگيري مجرمان الزاما سلاح جنگي و گلوله مورد نياز نيست و مي توان با استفاده از سلاح هاي بي حسي و بيهوش كننده خسارات و تلفات را به حداقل رساند.

وي افزود: سازمان هاي اطلاعاتي آمريكا و انگليس با صرف هزينه زياد به معدود بازمانده هاي گروهك ريگي كمك مي كنند .

فرمانده ناجا خاطرنشان كرد: با فعاليت قرارگاه رسول اكرم در شرق كشور امنيت در سيستان و بلوچستان افزايش يافته است. 
تعداد بازديد:1118 آخرين تغييرات:89/08/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر