چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تعامل دولت و مجلس براي تقويت بانك مركزي ضروري است

تعامل دولت و مجلس براي تقويت بانك مركزي ضروري است

زاهدان - استاد اقتصاد دانشگاه سيستان و بلوچستان با اشاره به مصوبه اخير مجلس مبني بر تحديد اختيارات رييس جمهوري در مجمع عمومي بانك مركزي گفت: تعامل دولت و مجلس براي تقويت هر چه بيشتر اين نهاد مهم پولي و بانكي ضروري است .

 
 
دكتر 'جواد شهركي' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در شرايط كنوني كه اقتصاد جهان با بحران مواجه است نقش و جايگاه بانك مركزي ايران كه تاثير گذاري زيادي بر امور اقتصادي كشورمان دارد از اهميت مضاعف برخوردار است بر اين اساس بانك مركزي بايد بتواند مستقل عمل و تصميم گيري كند.

وي گفت: دولت در اين قضيه ذي نفع است در عين حال بانك مركزي بايد خود سياستگذاري و براساس نفع و زيان اقتصاد تصميم گيري كند و بر اساس منافع توسعه اي كشور برنامه ريزي كند.
 
اين استاد دانشگاه گفت: اگر رييس جمهور يا دولت كار خود را انجام دهند و مجلس هم سياست هاي خود را در پيش گيرد و هر كدام كاري ديگري را رد و تصميمات مجزا براي بانك مركزي اتخاذ شود در نهايت به زيان اقتصاد كشور تمام مي شود.

شهركي خاطرنشان كرد: بانك مركزي براي داشتن قدرت و استقلال، نياز بيشتري به تعامل مجلس و دولت دارد و بايد از تصميمات جزيره اي دوري كرد.
وي اظهار داشت: در شرايط كنوني بانك مركزي قدرت كامل براي مديريت اقتصاد كشور را ندارد و بايد اين نقيصه با تدبير و برنامه ريزي همه دستگاههاي مرتبط برطرف شود.

او گفت: بانك مركزي يك نهاد مستقل و سياست گذار در امور پولي است و لازم است متناسب با شرايط اقتصاد كشور عمل كند.
 
استاد اقتصاد دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: استقلال مديريتي بانك مركزي بايد در اولويت كار و مورد توجه مجلس و دولت باشد. 
تعداد بازديد:1285 آخرين تغييرات:89/08/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر