یکشنبه 15 تير 1399 - 13 ذي القعده 1441 - 5 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

باز خوانی 110000 پرونده در دادگستری

باز خواني 110000 پرونده در دادگستري

رييس كل دادگستري سيستان و بلوچستان گفت: از آغاز اجراي طرح الكترونيكي كردن پرونده ها و ساماندهي آنها تاكنون 110 هزار پرونده در بايگاني هاي راكد دادگستري استان بازخواني و تقسيم بندي 'ضروري غير ضروري' شده است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام'ابراهيم حميدي' در گردهمايي روسا و دادستانهاي حوزه هاي قضايي سيستان و بلوچستان افزود: بعد از بازخواني پرونده ها نزديك به 100 هزار پرونده از بايگاني هاي راكد دادگستري استان خارج و تحويل سازمان اسناد و كتابخانه ملي شده است.


وي ادامه داد: پرونده هاي غير ضروري توسط سازمان اسناد و كتابخانه هاي ملي استان معدوم و اوراق پرونده هاي ضروري اسكن و به صورت الكترونيكي نگهداري مي شود.


حميدي اظهار داشت: با اجراي اين طرح كه از مردادماه امسال آغاز شده از اين پس پرونده اي با عنوان 'اوراقي' در بايگاني هاي دادگستري هاي سيستان و بلوچستان وجود نخواهد شد.


وي شمار پرونده هاي وارده در شش ماه نخست امسال به محاكم قضايي استان را 60 هزار و 988 فقره ذكر كرد و گفت: اين تعداد در مقايسه با 50هزار و 355 فقره پرونده وارده در مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.


رييس كل دادگستري سيستان و بلوچستان افزود: در اين مدت همچنين 58 هزار و 329 پرونده مختومه شده كه نشان از 18 درصد رشد در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كه 49هزار و 240 مورد بوده است، دارد.


وي شمار پرونده هاي وارده به شوراهاي حل اختلاف استان در شش ماه نخست امسال را 45 هزار و 351 فقره ذكر كرد و گفت: در اين مدت 43 هزار و 591 فقره پرونده توسط اين نهادها مختومه شده است.


حميدي بيان كرد: دادگستري سيستان و بلوچستان در زمينه متوسط شاخص ميانگين امتياز اداري و قضايي در بين استان هاي سراسر كشور به ترتيب رتبه پانزدهم و يازدهم را دارد.


او اظهار داشت: با وجود تمام مشكلات در سيستان و بلوچستان اين رتبه ها نشان دهنده فعاليت هاي خوب دادگستري استان است.
رييس كل دادگستري سيستان و بلوچستان افزود: خوشبختانه امسال اقدامات خوبي در زمينه اجراي مصوبات شوراي حفاظت از اراضي ملي استان انجام شده است.


وي همچنين با اشاره به جديت دولت در اجراي قانون هدفمندكردن يارانه ها در كشور گفت: دادگستري استان با تمام اخلال گران اقتصادي قاطعانه برخورد و پرونده هاي آنان را خارج از نوبت رسيدگي مي كند.

تعداد بازديد:1361 آخرين تغييرات:89/08/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر